Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: "Klon" Game Geara?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Staram się w miarę uważnie śledzić rozwój "myśli technicznej" róznych chińskich/azjatyckich urządzeń które pozwalają na odpalanie kartridżów na różne stare konsole/konsolki. Nie mogę jednakże znaleźć czegoś, co szczególnie by mnie interesowało - a mianowicie klon Game Geara, który odtwarzałby oryginalne gry na GG. Patrząc na róznych filmach na YT, jak wygląda granie na sławnym niegdyś handheldzie Segi, nie palę się za bardzo do kupna używanego oryginału - poza ceną fakt słabej widoczności ekranu* i olbrzymi apetyt na baterie raczej nie nastrajają zbyt optymistycznie (a dodajmy do tego, że musiałby to być sprzęt używany). No i do tego blokada regionalna (wydaje mi się, że na GG występowała). Z drugiej strony karty kuszą całkiem znośnymi cenami... No tylko że problem jest z odtworzeniem tychże. Czy istnieje jakiś klon odpalający gry z Game Geara? Poza czysto emulacyjnym handheldem AtGames (Arcade Gamer Portable, z zamkniętą biblioteką gier i bez możliwości odtwarzania niczego "z zewnątrz") nie udało mi się nic innego "namierzyć".



*Wiem, że istnieje możliwość technicznej przeróbki polegającej na zamontowaniu innego ekranu, lepiej widocznego i mniej zżerającego energię, ale to swoje kosztuje.
Pewien użytkownik Wykopu, zamontował podświetlenie z DSi. Może gdybyś się go zapytał, podrzuciłby więcej informacji, co i jak.
http://www.wykop.pl/wpis/12286875/taka-c...dyfikacje/
(02-08-2015, 00:35)koko5329 napisał(a): [ -> ]Pewien użytkownik Wykopu, zamontował podświetlenie z DSi. Może gdybyś się go zapytał, podrzuciłby więcej informacji, co i jak.
http://www.wykop.pl/wpis/12286875/taka-c...dyfikacje/

Wiem o podobnych przeróbkach GG, ale właśnie ta opcja mnie nie interesuje, z dwóch powodów. Pierwszym jest cena (kupno używanego GG w dobrym stanie, kupno ekranu z DSi, należność dla osoby która by dokonała montażu (+ koszty wysyłki), dwa że nie eliminuje to innych wad Game Geara (krótki czas działania, "mocożerność" itd.). Właśnie dlatego myślałem o kupnie jakiegoś klona. Wiem, że pojawiły się już "klony" Nomada (de facto działają w oparciu o emulację rodem z konsolek AtGames, ale działają, do tego całkiem nieźle, nie licząc dźwięku), strasznie bym chciał znaleźć jakiegoś klona GG, bo w takim Arcade Gamer Portable (z wgranymi fabrycznie grami) jest ona na naprawdę dobrym poziomie (nie ma się do czego przyczepić). Szukałem już na AliExpress, ale tam nie znalazłem niestety czegoś w tym stylu.