Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: GBA SP problem z przyciskami A i B
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie!

Od niedawna posiadam GBA SP, którego wam przedstawiałem w świeżych zdobyczach. Po graniu w grę przez 30 minut zaczął się problem. Mianowicie, podczas grania przycisk A i przycisk B reagują na siebie nawzajem. Próbowałem zrobić "Hard reseta"- wyjąłem akumulatorek i włożyłem go z powrotem, jednak nie przyniosło jakichkolwiek zmian. Pytanie moje jest takie: czy będę musiał zerknąć na płytę główną konsolki, czy to jest spowodowane jakąś blokadą konsoli, którą mogę zdjąć kombinacją przycisków?

Dziękuję z góry za okazaną pomoc i liczę na szybką odpowiedź od Was.
Reagują na siebie nawzajem? W sensie że działają jednocześnie? Czy może jak klikasz A to działa B i vice versa?
Firmware Gameboya Advance jest bardzo proste i nie sądze że można by to naprawić jakąś kombinacją.
Może to być problem z grą, szczególnie jeśli to pirat.
Działają równocześnie, zauważyłem to w pokemonach. Nie jest to też problem z grą, bo działają równocześnie i w Tomb Raiderze i w pokach.
No to raczej nie uda się tego naprawić inaczej niż przez rozkręcenie i sprawdzenie co nawaliło w środku. Pewnie jakieś zabrudzenie, ale kto wie.
Witam ponownie!
Od niedawna posiadam potrzebny śrubokręt i rozkręciłem konsolkę, po czym wielokrotnie czyściłem. Niestety nic nie poskutkowało.
spróbuj zmienić gumki od przycisków, jeżeli to nic nie da raczej konsola na części
Chcę też napisać że na przyciskach znalazłem nad palenia. Czy to może mieć coś wspólnego z nieprawidłowym działaniu konsoli? Jeżeli tak to proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję za pomoc
pokaż zdjęcie
(13-09-2015, 16:44)Witold napisał(a): [ -> ]pokaż zdjęcie
Proszę
[Obrazek: Kn0OEis.jpg]
chodziło mi o zdjęcie płyty głównej Torll
(13-09-2015, 22:19)Witold napisał(a): [ -> ]chodziło mi o zdjęcie płyty głównej Torll

Bardzo proszę!
[Obrazek: 5zBeRiN.jpg]