Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Recenzje/Zapowiedzi gier cRPG - Gospoda Pod Bitewnym Toporem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
CZEŚĆ PODRÓŻNIKU!

"Gospoda Pod Bitewnym Toporem" to kanał w całości poświęcony grom cRPG (czasami pojawi się klasyczna przygodówka). Chciałbym stworzyć miejsce, w którym każdy fan eRPeGów znajdzie coś dla siebie, a osoba niezaznajomiona z tym gatunkiem zakocha się w nim od pierwszego wejrzenia. Moim celem jest przedstawianie cRPGów w najlepszym wydaniu, uczenie pojmownia tego bardzo złożonego gatunku oraz dzielenie się swoimi przemyśleniami na temat mojego ulubionego gatunku gier.


Co znajdziesz w mojej gospodzie?
  • Recenzje
  • Zapowiedzi
  • Przeglądy Premier
  • Pierwsze Wrażenia
  • Podsumowania

Mam nadzieje, że spodoba się Wam moja gospoda i to co w niej prezentuje. Nie skupiam się na tzw. mainstreamie, staram się pokazywać po prostu dobre gry cRPG, które moim zdaniem zasługują na uwagę. Zapraszam do rzucenia okiem na moje materiały i dajcie znać co myślicie. 

Przykładowe materiały:

[video=youtube]https://youtu.be/A8JVSn1rizs[/video]


[video=youtube]https://youtu.be/KZT-sOecdUc[/video]

[video=youtube]https://youtu.be/KwFb8PkWKvk[/video]
Oglądam cie od kilku miesięcy i sądzę że wykonujesz kawał dobrej robotyVault Boy Approves
Trzymaj tak dalej, bo mało jest kanałów typowo o RPGach...effort...
(15-08-2015, 09:56)Dekakura napisał(a): [ -> ]Oglądam cie od kilku miesięcy i sądzę że wykonujesz kawał dobrej robotyVault Boy Approves
Trzymaj tak dalej, bo mało jest kanałów typowo o RPGach...effort...

Dzięki stary i fajnie, że doceniasz to co robię. Smiling

---------

Teraz coś dla fanów sandboxów, którzy zmęczyli się atmosferą fantasy w grach cRPG. O to pierwsze informacje na temat Mount & Blade II: Bannerlord zebrane w krótkim materiale z serii Newsy z Gospody. 

[video=youtube]https://youtu.be/dMivLlw96YI[/video]
"Balrum" zapowiada się na kolejną niezależną perełkę wzorowaną na klasykach gatunku takich jak seria Ultima, Divinity, Diablo czy Gothic. Mimo tego, że graficznie ten tytuł nie imponuje, to poziomem rozbudowaniai i zawartości jaką wpakowali do "Balrum" twórcy, bije na głowę wiele dzisiejszych wysokobudżetowych cRPG-ów. 

[video=youtube]https://youtu.be/OpNnFJRH00k[/video]
Recenzja pierwszej części dodatku do Pillars of Eternity o podtytule The White March.
[video=youtube]https://youtu.be/PK9rl6N1-9U[/video]
[video=youtube]https://youtu.be/0D5Hx0-OHhU[/video]

Jak prezentuje się sytuacja na eRPeGowym rynku w bieżącym roku? Przed wami przegląd ciekawszych cRPG-ów mających premierę w czwartym kwartale 2015 roku. Dodam również, że w całym przeglądzie nie uwzględniam jRPGów i gier MMO. Zapraszam do oglądania!
[video=youtube]https://youtu.be/4m-Xfx-ruM8[/video]

Tytuł nie jest najnowszy, ale musiałem go ograć przed przystąpieniem do najnowszej kampanii w Hong Kongu.
"The Dwarves" to taktyczne cRPG akcji wprowadzające trochę świeżości do eRPeGowych starć, oparte na powieściach fantasy o tym samym tytule. Gra bazuje na trzech głównych filarach: przemierzaniu mapy świata w poszukiwaniu zadań, eksploracji poszczególnych lokacji oraz innowacyjnej, dynamicznej walce z hordami przeciwników. 

Materiały z serii "Co Krasnolud Myśli?" nagrywane są na żywo i bez przygotowanego wcześniej skryptu, w związku z czym mogą pojawić małe błędy językowe bądź przejęzyczenia. 

Miłego oglądania Smiling

[video=youtube]https://youtu.be/5v_F80IpK9w[/video]
"Thea: The Awakening" to miks gatunkowy strategii turowej (Cywilizacja, Endless Legend), cRPG, karcianki, roguelike i gry paragrafowej. Do tego świat inspirowany jest mitologią słowiańską z typowymi dla tych wierzeń stworami, unikalnymi wydarzeniami czy imionami postaci. W materiale moja prezentacja oraz gameplay z Thea: The Awakening i wrażenia po 10 godzinach spędzonych z grą. 

[video=youtube]https://youtu.be/FlEh8YlHjzY[/video]
[video=youtube]https://youtu.be/l3QXLMUyRdc[/video]

Jak prezentuje się sytuacja na eRPeGowym rynku w bieżącym roku? Przed wami przegląd ciekawszych cRPG-ów mających premierę w pierwszym kwartale 2016 roku. Dodam również, że w całym przeglądzie nie uwzględniam jRPGów i gier MMO. Zapraszam do oglądania!