Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Kupno PlayStation 3 - kilka pytań
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Myślę nad kupnem PS3. Byłaby to moja pierwsza konsola, więc chciałbym również mieć możliwość grania w gry ze starszych konsol Sony. I tu pojawia się problem, bo z tego, co wyczytałem, nowsze wersje trójki nie są wstecznie kompatybilne z grami na PS2, a tam również znajduje się zapewne cała masa gier do ogrania. Więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc, jaką wersję PS3 wybrać.
Ze względu na cenę myślę o kupieniu używki na Allegro czy innym OLX. Jednak nie wiem, jak to jest z awaryjnością.

No i przy okazji moglibyście polecić mi ciekawe gry do ogrania, nie miałbym nic przeciwko. :-)
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Zazwyczaj YLODy dostają faty, więc tej wersji omijaj szerokim łukiem. Gry z PS2 możesz kupować z PSNa - odpalają się one w emulatorze na PS3.
Czyli problemów z grami z PS2 nie ma, jeżeli nie odpalam ich z płyty? To OK, bo gier konsolowych nie mam.

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka
Nie powinno być żadnych problemów, pomijając to że nie każda gra może być dostępna na PSNie.
W wersji cyfrowej nie ma wszystkich tytułów, w dodatku sam zauważyłem, że niektóre są... niezoptymalizowane. Kupione z entuzjazmem GTA Vice City okazało się wręcz niegrywalne przez spadki FPS, natomiast GTA San Andreas działa już super.
Także moim zdaniem lepiej jak po prostu kupisz sobie PS2 osobno Winking
Ale tylko jeśli chcesz grać w starsze tytuły. Fakt, na PS2 jest ogromna biblioteka gier, ale na PS3 uwierz że też jest w co grać Smiling
A jeżeli chodzi o awaryjność, to bezpiecznie jest kupić używkę, czy dopłacić i mieć nówkę z gwarancją?

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka
To już zależy jak bezpieczniej się będziesz czuł, ale używka powinna być ok.
Nowsze wersje PS3 nie obsługują płytowych wersji gier z PS2. Na naszym rynku gdzie konsole są sprzedawane w trybie PAL, ta wersja jest tylko jedna (chyba) i nosi nazwę kodową CECHC(xx).
Ja sam posiadam PS3 320GB i o awariach nigdy nie było mowy, także polecam Winking
Kenshiro, a kupiłeś nową czy uzywkę i kiedy?

A poza tym, jak znaleźć dobrą używkę?
Kupiłem oryginał w empiku mniej więcej w wakacje 2011 roku.
Z używkami na allegro albo jakimś OLX bym uważał i kupował tylko u zweryfikowanych sprzedawców i nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie w Gdańsku jest na samym mieście dużo sklepów które oferują używane konsole więc może u siebie byś poszukał?
Poza tym, dobrą pod jakim dla Ciebie względem?
Pod takim względem, żeby konsola trochę mi posłużyła, nie miała awarii ani niczego w tym stylu.
A jeżeli chodzi o używki a allegro, to sprzedawcy z diamentową gwiazdką chyba mogą być w miarę godni zaufania.

Poza tym czym różnią się Slim od Super Slim (oprócz wyglądu oczywiście)?
Szczerze to żaden z moich znajomych nigdy nie zgłosił usterki więc ciężko mi mówić o awariach konsoli.
Nic nigdy nie wiadomo do końca Grinning. Czytaj uważnie opisy i sprawdź wersję konsoli, bo przypominam, że jeżeli dalej myślisz o emulacji to tylko starsze wersję takową opcję posiadają Winking. Jeżeli nie jest ci tak potrzebna emulacja to myślę, że PS3 czwartej i piątej generacji będą najlepsze do kupna Smiling.
Wciąż zależy mi na emulacji, ale jeżeli mam wybierać pomiędzy uruchamianiem wszystkich gier z PS2 i większą awaryjnością - w końcu konsole te nie są już produkowane i są starsze, a częścią gier z PS2 - tych z PS Store i mniejszą awaryjnością, to wybieram to drugie - na PS3 jest też masa gier.

Ponowię pytanie - czym różnią się Slim od Super Slim (oprócz wyglądu oczywiście)?
Super Slim to PS3 piątej generacji. Poza zmienionym wyglądem chyba tylko chodzi ciszej.
SS ma inny sposób ładowania płyt (od góry), a przede wszystkim wbudowane 12GB pamięci flash, stąd wersja z taką pamięcią to podstawowy model tej rewizji. Oczywiście nie ma problemu z kupnem modelu z zamontowanym już dyskiem bądź dokupienia osobno, lecz w takiej sytuacji potrzebujesz również sanek (ok. 40zł). Poza względami estetycznymi SS to moim zdaniem udany model - mały, kompaktowy, cichy. Sam taki mam od 3 lat i w zupełności mi wystarcza.