Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Sposób na konsolki bez podświetlenia (backlighta)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pierwszy raz zetknąłem się z handheldem niemającym podświetlenia (NeoGeo Pocket Color) i co tu dużo mówić - trochę to niewygodne, zważywszy na fakt, że trzeba de facto grać "pod lampką" aby dobrze widzieć ekran. Od momentu, kiedy wypuszczono te sążniste lampki do pierwszego modelu Gameboya Advance trochę czasu minęło, więc zakładam że w międzyczasie przestały być problematyczne takie kwestie jak rozmiar czy pobór energii. W związku z tym mam pytanie - czy są jakieś mobilne lampki (najlepiej LEDowe ze względu na mały pobór mocy), które dałoby się zamontować (przyczepić) na takiej konsolce jak NGPC, żeby w miarę komfortowo grać? Gdzie można coś takiego kupić?

Wiem, że rózni tech-spece trudnią się montowaniem zmodyfikowanych ekranów w konsolkach, ale szczerze mówiąc coś mi mówi, że taka lampka byłaby mniejszym wydatkiem (nie mówiąć już o tym, że nie wymagałaby grzebania w konsolce, co też jest plusem).

Sam próbowałem szukać w internecie, ale wyrzuca mi tylko jakieś wyniki z narzędziami dentystycznymi (nie żartuję, taki był efekt po wpisaniu hasła "mobile lamp for handhelds"), więc coś mi w tym zakresie nie idą poszukiwania.