Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Czy można kupić gamepad WII U bez konsoli?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dowiedziałem się od znajomego że mogę kupić sam gamepad WII U (wii klasyczne już posiadam) i będę mógł go podłączyć z wii i wszystko będzie mi działać. Gdy zacząłem szukać do kupienia gamepada to na żadnej stronie nie było o tym mowy. Chciałem sobie kupić takiego gamepada bo mam ograniczony budżet i jeszcze muszę kupić mario maker.

Z góry dziękuje za odpowiedzi Tongue_Out_Winking
Niestety muszę cię rozczarować, twój kolega cię wkręca. WiiU to nie tylko gamepad ale też nowa konsola stacjonarna. Kupując sam tablet nic nie zdziałasz
Gamepad jest kontrolerem konsoli Wii U. Obraz na niego jest streamowany za pomocą specjalnych układów w Wii U. Nie ma fizycznej możliwości, aby działał ze zwykłym Wii.
(06-10-2015, 21:52)Le On napisał(a): [ -> ]Czy można kupić gamepad WII U bez konsoli?
Nie ma problemu ze znalezieniem aukcji na Allegro, na którym można kupić/wylicytować samego padleta do konsoli Wii U.

(06-10-2015, 21:52)Le On napisał(a): [ -> ]Dowiedziałem się od znajomego że mogę kupić sam gamepad WII U (wii klasyczne już posiadam) i będę mógł go podłączyć z wii i wszystko będzie mi działać. Gdy zacząłem szukać do kupienia gamepada to na żadnej stronie nie było o tym mowy.
Żadna strona o tematyce Nintendo oraz żaden sklep nie poda Ci tej informacji, bo jest ona nieprawdziwa i wynika ze złej interpretacji pierwszych materiałów od firmy z Kioto - a raczej ze złej prezentacji. W wyniku tego, przeciętny konsument ma podobne przeświadczenie co Twój kolega mimo faktu, że od czasu premiery konsoli minęły prawie 3 lata. Kwestia strategii marketingowej Nintendo w obszarze rozwiązań technicznych i programistycznych, nazewnictwa oraz promocji jest krytykowana od dłuższego czasu.

(06-10-2015, 21:52)Le On napisał(a): [ -> ]Chciałem sobie kupić takiego gamepada bo mam ograniczony budżet i jeszcze muszę kupić mario maker.
Ceny używanej konsoli na przestrzeni ostatniego pół roku mocno spadły - w maju kupiłem sprzęt w wersji 32 GB za ~950 zł z grą, teraz za tę samą cenę można znaleźć oferty, które zawierają większą ilość gier w zestawie.
Zanim zdecydujesz się na zakup powinieneś wziąć pod uwagę następujące rzeczy:
  • jakie gry wychodzą na konsolę - największą siłą napędową są tytuły robione przez zespół od Nintendo - z tego względu konsola posiada największą ofertę gier ekskluzywnych, których nie ograsz na sprzęcie od konkurencji; na Wii U nie uświadczysz też zbyt wielu tytułów wydawanych przez takie firmy jak Ubisoft, EA czy Activision
  • budżet na gry w dniu premiery - nowa gra to zazwyczaj wydatek 150-170 zł; koszt edycji specjalnych jest różny - dla zestawów z amiibo zaczyna się od 170 zł, dla kolekcjonerek Xenoblade Chronicles X czy Project Zero od 210 zł - oferty między sklepami potrafią się różnić nawet o 70 zł i mimo wszystko nawet te wyższe ceny są konkurencyjne względem ofert z za granicy
  • budżet na gry z drugiej ręki - należy liczyć się z tym, że nie wszystkie tytuły tracą na wartości, między innymi z powodu na ich trudną dostępność na rynku

Mam nadzieję, że powyższa odpowiedź rozwiewa większość (o ile może nawet i wszelkie) wątpliwości związane z Twoim tematem.