Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Jak ja nie lubię windowsa 10
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy wy też tak macie że kiedy windows 10 chce się zaktualizować to się wiesza (specjalnie) i wymusza reset ???? sku**iel
Na moim PC win 10 nie wiesza sie podczas aktualizowania systemu. Może to być twój indywidualny przypadek, a może więcej ludzi ma problem. Polecam poszukac w internecie czy nikt inny nie miał takiego problemu Smiling.
ps. Nie mam High-endowego PC
Co do wymuszonych restartów, to są one po to by aktualizacje się zainstalowały.
Jedynie co sie zirytowałem na Win10 przy aktualizacji to moment, kiedy sam sie zrestartował.
Gdy pisałem artykuł na swoją strone...
...i montowałem film.
Nawet nie pozwolił mi zapisać wszystkiego.

Burn. In. Hell.
Dzięki za odp jak by co to mam fx 6300 8 gb ram gtx 750 ti

Myśle o perzeżuceniu się na jakąś wersje Linuxa i jabac windowsa
Przerzuceniu* i Jebać*

Polecam Xubuntu jak jesteś nieobeznany z linuksem, najbardziej ogarniety interfejs ala Windowsowy. Bedziesz musial nauczyć sie terminala jednak, bez niego bedziesz mocno ograniczony Smiling
Wystarczy czytać komunikaty które przewijają się w centrum powiadomień. Były aktualizacje wymagające restartu, zawiesza się podczas instalacji? Masz słaby sprzęt, wymusza restart? Bo najwyraźniej czas zaplanowanego ponownego uruchomienia został przekroczony, nie zostawiłeś komputera w stand-by kiedy z niego nie korzystasz. Wystarczy wejść do Windows Update i zrobić to ręcznie, bądź ustawić dogodny dla siebie czas. Przypominam, że wszystkie Windowsy od XP począwszy wymuszają ponowne uruchomienia po instalacji krytycznych aktualizacji bezpieczeństwa PC Has No Game .

Linux to jest dobry... jako platforma uruchomieniowa przeglądarki (chociaż i tutaj potrafi krzaczyć się z Flashem/HTML5/obsługą akceleracji GPU).
Z drugiej strony to dobrze, nauczysz się dokładnego działania tego systemu, przywracanie połowy zależności i składanie wszystkiego do kupy, bo aktualizacja kernela była to czysta poezja Chyba Polygamia! .
Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby komputer się wyłączył bez pozwolenia. Nawet obowiązkowe aktualizacje pozwalają na ich czasowe odroczenie (nawet o kilka dni). Nic się w tej kwestii nie zmieniło od czasów Windowsa XP.
To tylko umnie taki wariat

ps Archon i love YOU

Obczajcie tez to

PO wylogowaniu się i ponownym zalogowaniu było to samo po ponownym uruchomieniu zgadnijcie co ???(aktualizacja)
(23-10-2015, 23:33)JaneQPL napisał(a): [ -> ]Linux to jest dobry... jako platforma uruchomieniowa przeglądarki (chociaż i tutaj potrafi krzaczyć się z Flashem/HTML5/obsługą akceleracji GPU).
Z drugiej strony to dobrze, nauczysz się dokładnego działania tego systemu, przywracanie połowy zależności i składanie wszystkiego do kupy, bo aktualizacja kernela była to czysta poezja Chyba Polygamia! .

Bez przesady. Nadaje się do wielu innych zastosowań, a jak ktoś gra na konsoli i nie korzysta z jakiegoś specyficznego oprogramowania (3ds Max, Photoshop, Catia itp.) to jest dużo lepszym wyborem niż Windows. Problemy pojawiają się przy nowych, niestabilnych wersjach, ale po to są te starsze i już ustabilizowane, żeby je raz zainstalować i żeby działały. Konfiguracja faktycznie może zająć nawet kilka dni, ale to głównie dlatego, że w przeciwieństwie do Windows, możesz w Linuxie skonfigurować niemal wszystko. Możesz też zostać przy domyślnych ustawieniach i mieć gotowy system w 15 minut. Ostatni niesprzętowy problem z moim systemem (Debian) miałem chyba w 2009 i był spowodowany próbą update system o 2 wersje naraz (przed czym byłem ostrzegany, że się tak skończy) w międzyczasie wymieniałem dyski, ba przeniosłem system na nowy komputer i poza koniecznością doinstalowania sterowników do nowego sprzętu nie miałem problemów.
Co do terminala to do wielu zastosowań jest dużo wygodniejszy i szybszy niż wyklikiwanie wszystkiego w systemie, a nauka kilkunastu podstawowych komend (bazujących na języku angielskim) jest dużo prostsza niż nauka nazw podstawowych 150 pokemonów. Z resztą nawet i to nie jest potrzebne przeciętnemu użytkownikowi.

DUDI, jak naprawdę chcesz spróbować jakiegoś linuxa, to wydziel sobie z 20GB patycję i zainstaluj obok Windowsa np: http://www.linuxmint.com/download.php
Jest on dostępny z 4 różnymi nakładkami graficznymi (każdą można potem doinstalować, ale po instalacji jest jedna wybrana). Osobiście podoba mi się "Cinnamon" używam jej teraz w pracy, ma kilka fajnych udogodnień i jest dość prosta i nieprzekombinowana, wygląda to jakoś tak: https://www.youtube.com/watch?v=K6pmKJ_-nFQ

I taki hint, zwykle początkujące osoby mają problemy, bo są przekonane, że zrobienie czegoś w linuxie musi być trudne, więc pomijają najprostsze rozwiązania i zaczynają grzebać za bardzo w systemie, co bez odpowiedniej wiedzy może źle się skończyć.
(24-10-2015, 10:53)Grucha napisał(a): [ -> ]
(23-10-2015, 23:33)JaneQPL napisał(a): [ -> ]Linux to jest dobry... jako platforma uruchomieniowa przeglądarki (chociaż i tutaj potrafi krzaczyć się z Flashem/HTML5/obsługą akceleracji GPU).
Z drugiej strony to dobrze, nauczysz się dokładnego działania tego systemu, przywracanie połowy zależności i składanie wszystkiego do kupy, bo aktualizacja kernela była to czysta poezja Chyba Polygamia! .

Bez przesady. Nadaje się do wielu innych zastosowań, a jak ktoś gra na konsoli i nie korzysta z jakiegoś specyficznego oprogramowania (3ds Max, Photoshop, Catia itp.) to jest dużo lepszym wyborem niż Windows. Problemy pojawiają się przy nowych, niestabilnych wersjach, ale po to są te starsze i już ustabilizowane, żeby je raz zainstalować i żeby działały. Konfiguracja faktycznie może zająć nawet kilka dni, ale to głównie dlatego, że w przeciwieństwie do Windows, możesz w Linuxie skonfigurować niemal wszystko. Możesz też zostać przy domyślnych ustawieniach i mieć gotowy system w 15 minut. Ostatni niesprzętowy problem z moim systemem (Debian) miałem chyba w 2009 i był spowodowany próbą update system o 2 wersje naraz (przed czym byłem ostrzegany, że się tak skończy) w międzyczasie wymieniałem dyski, ba przeniosłem system na nowy komputer i poza koniecznością doinstalowania sterowników do nowego sprzętu nie miałem problemów.
Co do terminala to do wielu zastosowań jest dużo wygodniejszy i szybszy niż wyklikiwanie wszystkiego w systemie, a nauka kilkunastu podstawowych komend (bazujących na języku angielskim) jest dużo prostsza niż nauka nazw podstawowych 150 pokemonów. Z resztą nawet i to nie jest potrzebne przeciętnemu użytkownikowi.

DUDI, jak naprawdę chcesz spróbować jakiegoś linuxa, to wydziel sobie z 20GB patycję i zainstaluj obok Windowsa np: http://www.linuxmint.com/download.php
Jest on dostępny z 4 różnymi nakładkami graficznymi (każdą można potem doinstalować, ale po instalacji jest jedna wybrana). Osobiście podoba mi się "Cinnamon" używam jej teraz w pracy, ma kilka fajnych udogodnień i jest dość prosta i nieprzekombinowana, wygląda to jakoś tak: https://www.youtube.com/watch?v=K6pmKJ_-nFQ

I taki hint, zwykle początkujące osoby mają problemy, bo są przekonane, że zrobienie czegoś w linuxie musi być trudne, więc pomijają najprostsze rozwiązania i zaczynają grzebać za bardzo w systemie, co bez odpowiedniej wiedzy może źle się skończyć.
Próbowałem juz kiedys z elementary os ale mam nwm czemu juz 4 partycje zajęte a kiedy robie 5 to sie nieda na nią nic wzucic bo chyba mogą byc 4
Możesz mieć 4 partycje podstawowe, ale wystarczy jedną z nich zastąpić partycją rozszerzoną i na tej rozszerzonej możesz mieć już wiele inny partycji logicznych.
(24-10-2015, 14:58)Grucha napisał(a): [ -> ]Możesz mieć 4 partycje podstawowe, ale wystarczy jedną z nich zastąpić partycją rozszerzoną i na tej rozszerzonej możesz mieć już wiele inny partycji logicznych.

Dzięki za pomoc będę próbował ogarniac to.

Dzięki Wszystkim za odpowiedzi
I pomyśleć że niedługo przyjdzie czas na migrację z Windowsa dziesiątki na jedenastkę.