Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Red Dead Redemption czy L.A Noire
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Z okazji Czarnego Piątku w sklepie Microsoftu możemy znaleźć dobre gry w dobrych, często bardzo niskich cenach. I z tejże okazji postanowiłem wyposażyć się w kilka takich gier. W oko wpadły mi Mass Effect, Max Payne 3, Fallout: New Vegas, Assassin 2, Red Dead Redemption i L.A Noire. Wszystkie te tytuły wypisałem ponieważ kogoś mogą zainteresować. Ceny tych wszystkich gier oscylują w granicach 35 złotych lub jak u mnie €7.50. Wszystkich tych gier nie chcę kupić bo mam jeszcze sporo tytułów do ogrania ale w takiej cenie to szkoda czegoś nie kupić. Więc zacząłem eliminować tytuły które mnie mniej interesują i tak w pierwszej kolejności odpadł Max Payne. Nie zaopatrzę się (przynajmniej na razie) w tą podobno bardzo dobrą grę ponieważ aktualnie nie szukam shootera. Mass Effect i Fallout odpadły ze względu na bycie rpg-iem - nie to żebym ich nie lubił ale na swoją kolej czeka jeszcze Dragon Age więc tych gier też narazie nie potrzebuję. Assassina kupię na pewno bo w dwójkę nie grałem (a podobno jest najlepsza) i kosztuje tylko €2.49. Więc zostały jeszcze Red Dead i L.A Noire, no i tu (nareszcie) pojawia się moje pytanie którą z tych gier wybrać. Obydwie nie są jakos drogie wiec zdobycie ich poza promocją nie będzie problemem więc chcę wybrać jedną. Jeśli ktoś może mi pomóc będę bardzo wdzięczny i gratuluje tym którym chciało się przeczytać ten cały wątek Smiling
Osobiście uważam, że Red Dead bije LA Noir na głowę. LA jako sandbox się nie sprawdza, bo po prostu poza główną fabułą nie ma co robić, a w RDR spędziłem chyba więcej czasu na zwiedzaniu, podziwianiu widoczków, polowaniu na kojoty i <no spoiler> niż na samej głównej fabule. No i gra ma niepowtarzalny klimat, naprawdę fajną fabułę itd. Jak dla mnie to takie GTA tylko pod każdym względem lepsze. W mojej ocenie jest to gra z kategorii TOP5 ever. Z tym, że ja generalnie lubię i westerny i klimaty "vigilante" więc ocena jest mocno subiektywna.
Ja osobiście uwielbiam obydwie gry, jeśli masz do wyboru jedną, to weź tę, do której klimatu ci bliżej. Lubisz Westerny - RDR, klimaty Noir, USA w latach 40/50 - L.A. Noire. Aczkolwiek ta druga gra wymaga bardzo wysokiego poziomu angielskiego, bez tego albo nie będziesz rozumiał o co chodzi, albo siedział kupę czasu ze słownikiem.