Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: RAM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Chciałbym dokupić więcej pamięci RAM do mojego komputera. Niestety nie wiem jaka będzie kompatybilna do tej, którą już posiadam i do płyty głównej. Oto zrzuty ekranu z programu CPU-Z o mojej istniejącej pamięci: [Obrazek: RjiehHW.png]. Płyta główna jest od Acera model Veriton M2611G.
Nie wiem też czy lepiej jest wymienić od razu tą starą też. Myślałem nad Crucial Ballistix Sport - będzie działać?
Chciałbym model płyty głównej bo w instrukcji producenta nie ma żadnej dokładnej wzmianki o konfiguracji. A potrzebuje informacje typu ile maksymalnie obsługuje GB ram czy masz wolne sloty jak tak to po ile maksymalnie obsługują na slot.
Żeby to zrobić to podeślij screen z programu HWinfo -> zakładka "Summary"
dobrze by było jak byś też otworzył obudowę i sprawdził tę liczbę slotów, czy są tylko 2 lub 4, czy kości które już masz są w dwóch kościach po 2 GB czy w jednej 4GB, jest to ważne z tego względu że jak masz 2 x2 i 4 sloty to będzie lepiej szukać drugiego zestawu 2x2 żeby zachować dual channel(o ile posiadaIt Is A Mystery )
Wczoraj otwierałem obudowę, żeby przeczyścić trochę w środku i jestem na 100% pewny, że mam 2 sloty i tylko w jednym jest kość 4GB. Screen z HWinfo: https://i.imgur.com/LgpeEj0.png
jeszcze tylko jedno pytanie, masz system 32 czy 64 bity?
A co do twojego komputera mógłbyś mi odpowiedzieć na pytanie co zamierzasz na nim robić bo w grach nie odczujesz praktycznie żadnej różnicy ponieważ reszta sprzętu jest słaba.
System 64 bity.
Zamówiłem już nową kartę graficzną, zasilacz i dodatkowy dysk. Do pogrania od czasu do czasu i3-3240 mi wystarczy. Brakuje mi tylko RAM'u. Nie mam zamiaru grać w Wiedźmin 3 na ustawieniach ultra. Co najwyżej średnie i nawet stałe 30 FPS mi wystarczy do spokojnej gry. Tylko ten RAM...
W takim razie tą kość którą podałeś możesz bez problemu kupować. Mystery Solved
Wielkie dzięki za pomoc.