Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Dualshock 3 nie daje oznak życia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W sumie to cały problem opisany już w tytule...

Cześć wam, mam problem z padem do PS3.

W ubiegłym tygodniu grałem normlanie, jak gdyby nigdy nic. Jak zwykle, ładnie wyłaczyłem konsolę, odłożyłem pada na swoje miejsce. Dzisiaj znowu naszła mnie ochota na drobną sesyjkę, ale, pad przestał reagować. Na wszystko. Zawsze uruchamiałem konsolę właśnie padem, dzisiaj to nie zadziałało. Nie ładuje, nie reaguje, nie działa.

Żadne diodki się nie świecą, nawet "nie próbują". Wciskałem reset, przytrzymywałem, podłączałem kabel, prosiłem, groziłem, zaklinałem, ale nic nie pomogło. Podłaczyłem pada do komputera, nadal nic. MotionJoy (czy jak to sie zwie) też nic nie wykrył. Kabel jest w porządku, działa z Wii U Pro Controllerem.

Pad jest oryginalny i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Dla porównania, podróbka hula aż miło. Jakieś rady?
1. Podłącz pad z konsolą przez kabel USB i zostaw go nawet na cały dzień, możliwe że się rozładował całkowicie

2. Używałeś nieoryginalnego kabla i popsułeś sobie baterię, ja jednym kablem załatwiłem trzy pady Smiling

Daj + jeżeli pomogłem
(08-12-2015, 01:19)Witold napisał(a): [ -> ]1. Podłącz pad z konsolą przez kabel USB i zostaw go nawet na cały dzień, możliwe że się rozładował całkowicie

2. Używałeś nieoryginalnego kabla i popsułeś sobie baterię, ja jednym kablem załatwiłem trzy pady Smiling

Daj + jeżeli pomogłem

1. Nic nie wskazywało na rozładowanie. Nie raz kończyłem grę z informacją o słabej baterii, uruchamiałem pada po kilku(nastu) dniach, i nadal działał. Przez dobre dwie godziny. Tym razem jednak pad zachowuje się tak, jakby w ogóle nie otrzymywał prądu z kabla.

2. Czo? Oryginalny kabel USB Sony?
No niestety. Kilkugodzinne podłączenie do prądu nic nie pomogło. Rozebranie pada, odłaczenie i podłączenie baterii też. Wsparcie się oryginalnym kablem od Sony też nie.

Jakieś pomysły?
zostaje:
1: kupić nowego pada
2: załatwić baterię oryginalną do niego i wymienić
Mystery Solved

Pan bober na pocieszenie: Bidoof
Najprostsza rzecz, ale często bagatelizowana. Resetowałeś pada tym awaryjnym, małym "przyciskiem" z tyłu?
Może mikroukład uległ przegrzaniu, w takiej sytuacji pozostaje tylko kupić nowego pada.
(20-12-2015, 21:57)Chmurowaty napisał(a): [ -> ]Najprostsza rzecz, ale często bagatelizowana. Resetowałeś pada tym awaryjnym, małym "przyciskiem" z tyłu?

Od tego zacząłem.


(20-12-2015, 23:02)brajanxawery napisał(a): [ -> ]Może mikroukład uległ przegrzaniu, w takiej sytuacji pozostaje tylko kupić nowego pada.

Ale kiedy? Jak? W szufladzie, podczas niegrania, gdzie zawsze ląduje nieużywany? Przed chwilą jeszcze raz podłączyłem go przez kabel i odżył. Niestety na jakieś 3 sekundy. Normalnie działał i zgasł Childish. Znowu brak oznak życia.
(20-12-2015, 23:02)brajanxawery napisał(a): [ -> ]Może mikroukład uległ przegrzaniu, w takiej sytuacji pozostaje tylko kupić nowego pada.

Ale kiedy? Jak? W szufladzie, podczas niegrania, gdzie zawsze ląduje nieużywany? Przed chwilą jeszcze raz podłączyłem go przez kabel i odżył. Niestety na jakieś 3 sekundy. Normalnie działał i zgasł Childish. Znowu brak oznak życia.
[/quote]
Nie da mu się już pomóc tylko nowy pad pożegnaj się z tamtym Childish i uważaj na nowego!
Naprawdę twierdzicie, że już nawet inna bateria nie pomoże Childish?
Nic nie trwa wiecznie. Rzeczy się psują, zużywają.