Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problem z ekskluzywnymi !
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam !

Od pewnego czasu mam problem z konsolą, dość dziwny bo konsola wcale nie widzi płyt z ekskluzywnymi tytułami np. Killzone 3, The Last Of Us czy God Of War inne gry działają takie jak Call Of Duty czy Borderlands. Kiedyś czasem łapało PS3 gry ekskluzywne bez problemu potem musiałem się trochę męczyć i obracać lub podnosić ją lekko, teraz wcale nie chcą działać. 

Wie ktoś jak to naprawić ? Albo w ogóle co może stanowić problem... ?
nie jestem jasnowidzem, ale mi przychodzi do głowy jedno wytłumaczenie. Popsuł ci się napęd/ przesunął laser. Fakt że nie czyta płyt ekskluzywnych jest pewnie spowodowany tym że sony od czasów PSXa stosowało pewne zabezpieczenie antypirackie które działało tak że wypalali ciąg znaków w miejscu płyty w którym zwykły laser nagrywarki nie chwytał, ale konsola już tak, bardzo proste i skuteczne rozwiązanie. Teraz tylko pytanie czy ps3 nadal posiada to zabezpieczenie, ja ci na to pytanie nie odpowiem, ale twoje specyficzne problemy na to wskazują. Jednym zdaniem, prawdopodobnie masz napęd do wymiany w konsoli.
No właśnie tego się obawiałem i miałem nadzieję że tego uniknę, może mimo wszystko można ten laser jakoś naprawić..