Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Pytania o Wii, wii points i virtual console.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! Wiem że na forum istnieją już takie wątki, ale są one z przed dwóch lat i uważam je za potencjalnie przedawnione :P Planuję kupić Wii głownie dla usługi Virtual Console. Wyczytałem, że gry kupuje się za punkty, a te są stosunkowo tanie. Więc jako że konsola miała swoją premierę dosyć dawno to nasuwają mi się pewne pytania:

Czy sklep w ogóle jeszcze funkcjonuje?  

Czy mogę kupić punkty przelewem lub podobną metodą bez kupowania zdrapek?

Czy Virtual Console na Wii ma mniej gier niż na Wii U?

Z góry dziękuje za wszelkie informacje Smiling
Hej, sklep wii jeszcze(z naciskiem na jeszcze, bo chyba wszystkie pozostałe funkcje online wii są już wyłączone) funkcjonuje, punkty można kupić za pomocą karty płatniczej a gier jest aktualnie więcej niż w wirtualnej konsoli Wii U z powodu iż dopiero je na nie przenoszą(chyba że liczysz "tryb wii" w Wii U, wtedy jest tyle samo).
Sklep jeszcze funkcjonuje, możesz w nim płacić kartą, ale nie polską walutą. Musiałbym sprawdzić czy w Polsce bardziej opłaca się kupować zdrapki czy lepiej płacić w funtach. Obecnie VC na Wii oferuje więcej tytułów i platform (między innymi konsole Segi, Neo Geo, Turbografx) pełną listę dla Europy możesz znaleźć na Wikipedii.
Jestem świeży w bankowości, więc czy możecie mnie oświecić? Podczas przelewu bank nie zmienia z automatu waluty? Znaczy to mniej więcej tyle, że z polskiego banku nie kupie tych punktów?
Kupisz, bank przemieni ją automatycznie, jednak zależnie od banku kurs nie zawsze będzie korzystny.
Przypominam tylko, że płacenie przelewem =/= płacenie kartą Winking
Mam jeszcze jedno pytanie, a nie opłaca się robić nowego postu. Czy gry zakupione na Wii przejdą na Wii U? Chodzi mi przede wszystkim o virtual console.