Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Konkurs z okazji 25-lecia Sonica
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć wszystkim forumowiczom!

Równo za miesiąc, 23 czerwca minie dokładnie 25 lat od oficjalnej premiery gry Sonic the Hedgehog na Mega Drive'a. Postanowiłem z tej okazji zorganizować mały konkurs z nagrodami. Myślałem chwilę nad tym, na jakim forum chciałbym zamieścić "pierwotne" ogłoszenie i mój wybór padł na Sega Sky, pierwszy polskojęzyczny serwis, w którym zarejestrowałem się szukając innych fanów gier z Soniciem z którymi można by podyskutować (więc z sentymentu tam zamieściłem ogłoszenie), chwytajcie linka:
http://www.sega.c0.pl/forum/viewtopic.ph...530#p13164

W skrócie - do wygrania są PC-towe wersje Sonic Heroes i Sonic Riders (nówki, zafoliowane) oraz klucz na Steama z Sonic: Lost World. Aby zgłosić się do konkursu, nalezy odpowiedzieć na pytania konkursowe oraz w 2-3 zdaniach napisać o Waszym pierwszym zetknięciu się z Soniciem (w jakiej grze, ew. serialu/komiksie) i czy było to dobre spotkanie, czy też nie bardzo :P
Szczegóły w zapodanym linku, termin wysyłania zgłoszeń mija 17 czerwca, wyniki ogłoszę 18 czerwca (drobna uwaga - nie jest to inicjatywa portalu na którym zamieściłem ogłoszenie, ale moja prywatna, jestem tam, podobnie jak i tutaj, zwykłym użytkownikiem Smiling).

Bardzo zachęcam do udziału, zarówno wieloletnich fanów niebieskiego jeża jak i "nowicjuszy" Smiling
Do końca konkursu pozostał jeszcze tydzień, podbijam i zachęcam do wzięcia udziału! Ważna uwaga -nie ma konieczności odpowiedzenia na wszystkie pytania (celowo dałem niektóre pytania dość trudne, ale nie zniechęcajcie się - jest duża szansa na to, że zwycięzcami będą osoby, które nie odpowiedziały na wszystkie, więc warto spróbować).

Pozdrawiam i życzę wygranej!
Uwaga, update - ponieważ dostałem do tej pory zbyt małą ilość zgłoszeń, aby konkurs był ważny (niestety, nie dobiliśmy nawet do 4), przedłużam czas na nadsyłanie odpowiedzi o tydzień (do 24 czerwca).

Jeszcze raz mocno zachęcam do udziału - wystarczy odpowiedzieć na choć kilka pytań konkursowych i napisać w 2-3 zdaniach o pierwszym kontakcie z Soniciem.
Uwaga, konkurs ma się już ku końcowi, to ostatnia szansa, żeby wysłać zgłoszenie. Dobra wiadomość jest taka, że udało się dobić do limitu minimalnego, a więc już na bank konkurs będzie ważny.

I dokładnie dzisiaj Sonicowi stuknęło 25 lat. Czas leci jak szalony, ostatnio niebieskiemu jeżowi wiodło się ze zmiennym szczęściem, ale wciąż żyje. Z ciekawością wypatruję nowej odsłony serii którą Takashi Izuka już zapowiedział na łamach Famitsu, a cóż to będzie i czy będzie dobre - czas pokaże Smiling
I już ostatnie ogłoszenie/update przed podaniem wyników - będzie losowanie! Okazało się bowiem, że z dotychczasowych zgłoszeń ze wszystkich trzech for, na jakich ogłosiłem konkurs, aż trzy przyniosły komplet poprawnych odpowiedzi! Losowanie zrobię dzisiaj o 21-szej, i po tej godzinie podam wyniki (jak również niezwłocznie wyślę maila do zwycięzcy z prośbą o podanie adresu, oraz maila do drugiego miejsca z kluczem do Sonic: Lost World.

Oczywiście jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany - może śmiało wysyłać zgłoszenia do godziny losowania Smiling
Iiii koniec! Jako że otrzymałem więcej niż 1 zgłoszenie ze 100% poprawnych odpowiedzi,  musiałem wylosować dwie osoby spośród tych, którzy na wszystko odpowiedzieli poprawnie. A oto zwycięzcy:

1 miejsce - Rekin (Sonic Heroes, Sonic Riders)
2 miejsce - FotelSkrzypi (Sonic: Lost World)

Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim za udział, a w szczególności - za podzielenie się ze mną Waszymi historiami o pierwszym zetknięciu z Soniciem. Do "Fotela" już wysyłam klucz, a do "Rekina" prośbę o podanie adresu (uwaga - obie wiadomości wyślę mailem).

To jeszcze na deser - poprawne odpowiedzi na pytania (w spoilerze):

1.Za "główną serię" uznawałem dowolną odsłonę, która nie była spin-offem pokroju Sonic Riders czy Sonic R. Opcji była cała masa - między innymi Sonic 3 (& Knuckles), Sonic Adventure, Sonic Heroes, Sonic the Hedgehog z 2006 roku itd.
2. Do Sonica 3, ale uznawałem też odpowiedź Sonic 3 & Knuckles, ze względu na nietypową dystrybucję gry w "dwóch kawałkach".
3.Rzecz jasna Sash Lilac, a oto i jeden z rysunków koncepcyjnych, na których Lilia była jeszcze jeżycą:
http://freedomplanet.wikia.com/wiki/Sash...ac_Old.png
4.Chodziło o Sonic the Hedgehog Pocket Adventure na NeoGeo Pocket Color i Sonic Jam na niesławną konsolę Tiger Electronics: Game.com.
5. Był to Sonic R (dodam, że obie te postacie łączyły naprawdę słabe statystyki, wygranie nimi wyścigu jest naprawdę ciężkie)
6.Był to Sonic X. I tu ciekawostka - wydany wcześniej Sonic Underground również doczekał się polskiego dubbingu, ale trzy lata po Sonicu X (co oznacza, że w Polsce Sonic Underground pojawił się aż z ośmioletnim poślizgiem)
7.The Adventures of Quik and Silva na Amigę - ja osobiście po raz pierwszy dowiedziałem się o tym z filmiku Larry'ego Bundy Juniora:
https://www.youtube.com/watch?v=S5uC0ymZK3s