Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problem z laptopem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć! Od dzisiaj mam problem z laptopem, mianowicie grzeje się. Wczoraj w stanie spoczynku temperatura CPU wynosiła 70-80 stopni, dzisiaj to 100 stopni. Używałem komputera na baterii, ale to raczej nie jest tego wina. Myślę, że to może być problem z ustawieniami, bo coś tam zmieniałem, ale to wczoraj, kiedy działał normalnie. Dzisiaj gdy włączę np. GTA SA to dźwięki Windowsa 7, Skype i gry są zmiksowane i opóźnione. Gdy do laptopa dokładałem następną 4GB kość RAM rozpoczął się następny problem. Zaczął się wyłączać podczas zwykłej pracy. Po ponownym uruchomieniu wszystko było OK, ale gdy go zostawiłem na noc dalej to samo. Przed dołożeniem nigdy czegoś takiego nie było. Proszę o pomoc, inaczej mój komputer (będzie nowy, ale chciałbym ale ten jeszcze działał) się po prostu sfajczy.
Ja też tak miałem.. wysłałem mojego lapka na gwarancje i mi wymienili dysk i przeczyścili układ chłodzenia.. później dokupiłem podstawkę chłodzącą i tak mój mały potworek działa do.... dziś! :D (nie licząc tego że i tak wymieniłem dysk bo się stary zepsuł (nie lubię toshiby :( ))

PS: Herbata z wody podgrzewanej na lapku akurat kiedy gram w mc na modach, gadam na skype oraz słucham muzyki smakuje wyśmienicie ;P
Najlepiej jeśli go otworzysz i przeczyścisz całe chłodzenie, jeśli się tego boisz to po prostu kup w sklepie sprężone powietrze i przedmuchaj nim otwory wentylacyjne w lapku + dobrym pomysłem będzie podstawka chłodząca jeśli po czyszczeniu temperatury nie będą zadawalające Smiling
Co do ramu, przeleć jakimś memtestem i wg pasujące pamięci kupiłeś w sensie by się z sb nie gryzły?
Jeśli chodzi o protipy Nysmara, pamiętaj by wiatraczek przy czyszczeniu przytrzymać bo łatwo idzie taki wiatraczek uszkodzić, wiem z własnego doświadczenia Winking Jeśli problem z grzaniem pojawił się nagle sprawdź czy termopady dobrze przylegają i czy chłodzenie nie poluzowało się na procesorze.
(29-05-2016, 23:59)Nysmar napisał(a): [ -> ]przedmuchaj nim otwory wentylacyjne w lapku

Nigdy nie dmuchaj w otwory wentylacyjne, bo zwyczajnie skończy się to "wdmuchnięciem" całego syfu który tam siedzi do środka. Zacznij od czyszczenia całego chłodzenia i wymiany pasty termoprzewodzącej, RAM możesz sprawdzić nawet wykonując test Windowsowym narzędziem "Diagnostyka pamięci systemu Windows".
jeżeli ma oryginalny zasilacz to wątpię, żeby był za słaby... a co do baterii to wystarczy wyciągnąć i polecieć na zasilaczu Smiling zobacz wtedy.
Poszedłem na całość: 1. Format 2. Komputer rozebrany i wyczyszczony 3. Złożony
Nowy problem: niekończąca się aktualizacja, od 3h stoi w miejsce (Asus K53SV, Winda 7)
Zostawię to tak na noc... zobaczymy. Jak nic zostawię go włączonego i jak wrócę o 14 ze szkoły jeszcze raz sprawdzę
Instaluj aktualizacje paczkami, po około 10 aktualizacji. Instalacja wszystkich na raz często stoi w miejscu.