Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Star Wars Imperial Assault czyli zagrajmy w bitewniaka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej! Ostatnio nabyłem klejnot koronny mojej kolekcji gier. Kiedy tylko przeczytałem opis tej gry postanowiłem, że ją zdobędę. Były tylko dwa problemy, gry tej nie było nigdzie w mojej okolicy oraz jest ona droga nawet jak na planszówkę. Uzbroiłem się więc w cierpliwość i zacząłem odkładać na nią pieniądze. Ostatnio traf chciał, że przypomniałem sobie o niej kiedy znajomy zaczął mnie męczyć, że zagrałby w jakiegoś rpg. Ja entuzjastycznie zrobiłem scenariusz, a może nawet kampanię i oczywiście nie udało mi się zebrać ekipy do grania. Super... Wtedy też przypomniałem sobie o tej grze. Mamy tu bowiem do czynienia z grą rpg w pudełku dla 2 do 5 graczy gdzie jedna osoba wciela się w złowrogie jednostki galaktycznego imperium a druga w bohaterów Rebelii (Niestety nie tych bohaterów których znamy i kochamy z filmów).
Zacznijmy jednak od początku. Akcja gry rozgrywa się zaraz po zniszczeniu Gwiazdy śmierci w Nowej Nadziei. Dogorywające szczątki stacji bojowej opadają na księżyc Javina 4 a Imperium wprowadza w ruch nowy plan mający na celu zemstę na garstce rebeliantów stacjonujących na małym księżycu. W grze fabularnej, bo posiada ona dwa tryby, wcielamy się w jednego z 6 bohaterów. Mamy do dyspozycji Gaarkhan'a walecznego wookiego, Fenna Signis'a weterana rebelii, Mak'a Eshka'reya zwiadowcę, Gideona Argus'a gwałtownego dowódcę, Jyn Odan szemrawą szmuglerkę oraz Diala Passil padawankę Jedi. W grze 5 osobowej 4 osoby wybierają po bohaterze a jedna osoba odgrywa Imperium, natomiast w grze 2 osobowej jedna osoba odgrywa dwie postacie rebelii, natomiast druga nadal odrywa imperium. Zależnie od wygranej, bądź przegranej rebeliantów, zmienia się następna misja główna, a misje poboczne są dobierane na bieżąco. 
Rozgrywka gry przypomina bardzo gry bitewne, mamy do dyspozycji podczas swojej aktywacji dwie akcje, możemy się poruszać, atakować bądź używać elementów planszy. Bohaterowie posługują się sprytną mechaniką stresu pozwalającą na wykonywanie druzgocących ataków, dodatkowych ruchów czy też przerzucania kości. Rozgrywka pomimo wstępnego przerażenia mnogością zasad i podręczników i żetonów znajdujących się w pudełku jest bardzo prosta. kości ataku określają ilość ran i efektów specjalnych oraz zasięg, a kości obrony określają ilość zanegowanych ran i akcji specjalnych, po porównaniu wyników okazuje się, że 3 szturmowców imperium pokonuje granat.
W pudełku znajdziemy żetony, dużo żetonów, karty postaci, karty jednostek, 3 instrukcje, płytki planszy, kolorowe kości i figurki dużo figurek i oczywiście dużą figurkę ATST! Jest jeszcze drugi tryb gry, czyli pojedynek, w którym 2 graczy walczy na śmierć i życie albo do 40 punktów jak kto woli. Tryb ten przypadł mi najbardziej do gustu, jest szybki i łatwy do rozstawienia. Jedyny mankament to zrobienie drużyn, ale szczerze powiedziawszy po pierwszej grze standardowym składem każdy mój znajomy chciał zagrać drużyną zrobioną przez siebie. Stworzenie drużyny zajmuje 15 minut, więc jest to bardzo krótko porównując np. z tworzeniem karty postaci do d&d.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, niestety był to zakup zdradziecki ponieważ już zakupiłem 4 dodatki. W samym pudełku dostajemy 2 dodatki czyli Luke Skywalker'a i Darth'a Vader'a ale to dla każdego będzie za mało i już szykuję się na zakup następnych, niestety....
Aaa, jeszcze na koniec chciałem was zapytać co sądzicie o figurkach, była to moja druga próba malowania, pomalowanie wszystkich zajęło mi 2 dni i zużyłem przy tym 2 pędzle, w sensie nie tyle zużyłem ale do malowania małych detali już się nie nadają ;/
i jeszcze jedna grafika