Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problem z przechwytywaniem obrazu z famiklona
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Jako iż jest tu dużo fanów retro, postanowiłem się zgłosić z tym tematem tutaj.. do rzeczy Grinning

Otóż ostatnio zakupiłem famiklona znanego jako Subor D99. Chciałem podłączyć go do Easycapa (płytka z sterownikami wskazuje, że jest to model DC60C++, ale ręki uciąć nie dam), by móc przechwycić obraz. Niby jest on przechwytywany, ale widać na nim (zwłaszcza na jasnych barwach) półprzezroczystą poświatę, co czyni obraz trudnym do oglądania - widoczne jest to na próbce poniżej:




Powiedziałbym, że tak ma być, ale przechwytując obraz z Wirtualnej Konsoli Wii tej poświaty nie ma. Konsolę do EasyCapa podłączałem dwoma różnymi kablami - ten sam efekt. Konsola pracuje w standardzie PAL-D (AV). Obraz przechwytywałem programami OBS, Debut oraz VirtualDub - ten sam efekt.

Pytanie brzmi - czy tą poświatę da się zniwelować? Czy jest to możliwe z wykorzystaniem jedynie software'u, czy będzie jednak potrzebny jakiś dodatkowy sprzęt (a jeśli tak, to jaki).

Za pomoc byłbym strasznie wdzięczny  i dziękuję z góry :3