Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problem z Xbox'em Classic
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc w temacie o oryginalnym xbox'ie . Po kupnie okazało się że konsola jest z ameryki . Po podpięciu konsoli do kontaktu poprzez przejściówkę wylatują mi korki w domu . Z tego co znalazłem to konsola jest zasilana 125v 7a . Wszystkie przejściówki które widzę na serwisach aukcyjnych posiadają 125v 6a . Czy mogę kupić tą przejściówkę i wszystko będzie działać czy konsola będzie miała niewystarczające zasilanie ? No chyba że polecacie mi jakiś transformator . Dziękuję z góry za pomoc ! Grinning
Nie chcę Cię martwić Rombi, ale jeśli użyłeś tylko przejściówki, istnieje duże ryzyko, że ją "usmażyłeś" (konsolę, nie przejściówkę :P) . Do konsol z USA (i Japonii chyba też) potrzebujesz konwertera napięcia, w polskim gniazdku jest ono (w zaokrągleniu) dwa razy większe niż w amerykańskim (sam swego czasu kupiłem amerykańskiego dreamcasta z używanym konwerterem Seven Star i działał bezproblemowo, zresztą jest tych urządzeń bardzo dużo na allegro i nie tylko tam).
Jaką masz wersje konsoli? Może spróbuj wymienić zasilacz
Okej , faktycznie usmażyłem ale nie konsole tylko zasilacz , wymieniłem w nim warystor i bezpiecznik i xbox działa lecz najprawdopodobniej na dysku nie ma plików dashboardu , podpiąłem dysk do komputera poprzez ide włączyłem program xboxhdm , lecz opcja numer 1 czyli odbudowanie dysku dla xbox'a nie działa, więc podpiąłem do mojego nowszego komputera poprzez przejściówkę ide sata , przejściówka nie działa . Teraz już nie wiem co mam z tym zrobić , a wylicytowałem konsolę za 70 złotych z 30 grami i chciałbym sobie pograć ale chyba nic już się z tym nie da zrobić :/ .
Takie zwykłe podłączenie nic nie da, ponieważ dysk jest zablokowany hasłem. Żeby je sczytać musisz zrobić programator do xboxa, schemat znajdziesz na necie. Albo spróbuj tego https://www.youtube.com/watch?v=F0NbBUJh2kc