Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Gdzie jest Merchant
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Gram jakiś czas w Terrarie i nie pojawia się u mnie merchant ani nurse, dlaczego ? Mam 220 życia więc powinna przyjść pielęgniarka i mam 7 złotych monet, dom, stół z krzesłami wiec powinien pojawić się również merchant.
Zamieszczam screeny
1.Dom i życie
[Obrazek: domom.png]
2.Kasa
[Obrazek: monety.png]
Mi sie wydaje że musisz miec normalnie sciany, wywal szklo i platforme.
Najprawdopodobniej chodzi o to, że Guide zajął sobie ten domek, każde piętro odzielone platformą jest uważane za inny dom, więc postaw tam krzesło, stół i źródło światła.
Dobra na 2 pietrze postawie krzesło i stół a jak nic nie pomoże zrobię 2 domek bo tego to mi żal usuwać
Edit:
Postawiłem krzesło i stół i merchant przyszedł
w sumie ma być 6 pokoi żeby nowi mogli zawsze przyjść np. driada
dobuduj jeszcze 4 pokoje
Każdy NPC musi mieć swój pokój.
W temacie Galeria -> Domki zobacz sobie na moją chałupkę Grinning
No to powiem dokładnie platformy mogą być, ale ściana musi być niestety jednolita ;/
Bezel napisał(a):No to powiem dokładnie platformy mogą być, ale ściana musi być niestety jednolita ;/

Niie...można na legalu jak już będą szyby wstawic.
Koledzy, jak ktoś wyżej powiedział - każdy NPC musi mieć swój pokój, przy czym do pierwszego pokoju wprowadza się Guide. Masz jeden pokój, wprowadził się do niego Guide więc jest zajęty. Potrzebujesz kolejnego pokoju.
NPC mogą mieszkać w każdym otoczeniu poza podziemiami i dungeonem, jedynym wymogiem jest jednolita ściana w backgroundzie.
Temat rozwiązany...
@up
i stół razem z krzesłem
2x @UP
oraz źródło światła.
to tak niedziala kazdy musi miec swoje pietro lub pokoj odzielony od innego lita sciana a nie drzwiami
Spróbuj domek z drewna, ja taki mam i mi działa (Ew. kamienia)
@Malin
Obalę Twoją teorię :

[Obrazek: domek.PNG]
Ha moja teoria się sprawdza !
Jeszcze pokażę tylko mój hotel dla przykładu :
[Obrazek: 13193996101992298585_thumb.jpg]

A i myślę, że temat można zamknąć, bo mihoteo dostał już wcześniej odpowiedź na swe pytanie :>