Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Yakuza (2005) [PS2/PS3]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Bardzo szkoda że wydali tę grę na PS2 tak późno!!, no i dopiero po trójce przeszli do PS3. Nie ukrywajmy że przy PS2 nie wykorzystali całego potencjału (tak myślę)
KLimat,Klimat, Fabuła,Fabuła,Klimat,Fabuła i jeszcze raz Klimat. Tak można skomentować Yakuzę. Nie lubię japońszczyzny, ale Yakuza do mnie przemówił bo przypomniał mi te filmy azjatyckie z nutką gangsterskiej otoczki z lat 80 i 90 . Czasem serio mam wrażenie że tutaj bardziej skupiono się na fabule a wszystko inne co można robić poza fabułą po prostu olano.
Ci kolesie co nas ciągle atakują w mieście, albo zadania poboczne takie średnio/słabe są. Tak jak w takie gierki jak w GTA,Sleeping Dogs gramy dla zadań pobocznych ogólnie do wymaksowania gry do 100%, tak w Yakuze gramy dla Samej fabuły która jest świetna !!.
Szkoda że oprawa graficzna zostaję w tyle, a na PS3 to powielano i widać było że dopiero pod koniec siódmej generacji gra wyglądała bardzo fajnie, dokładnie przy Yakuza 0 gdzie tak powinny wyglądać Yakuza 3 i 4 oraz 5.
Poniżej taka moja recenzja.
A porównywanie Yakuzay do GTA jest nie na miejscu, bo mimo iż trochę tórcy się na nim wzorowali to Yakuza daleko odbiega mechaniką od GTA. Zaś GTA daleko odbiega Fabularnie od Yakuzy.