Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Kompatybilność wsteczna Wii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam !
Ostatnio kiedy grałem z kolegami przez przysadek jeden z nich zalał gamecube  na graliśmy i nie działa, gramy tak regularnie w każdą  niedziele i mam też nie małą bibliotekę gier na ten sprzęt, i tutaj chciałbym się zapytać czy konsola wii jest w 100%kompatybilna z wszystkim tytułami z gamecube i czy można nawigować menu wii przy użyciu kontrolerów z gamecube ponieważ wii bez z kontrolerów ruchowych można kupić o wiele taniej niż gamecube a nie chce wydawać na ten cel zbyt wiele bo zbieram na nowego PC.
Z góry dziękuje za odpowiedz.

Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie szukałem podobnego tematu a le nie znalazłem.
Z tego co wiem to starsze modele wii są w 100% kompatybilne z grami na Gacka oraz kartami pamięci. Jednak polecam zakupić chociaż jednego wiilota do konsoli, gdyż jest wręcz niezbędny, aby nawigować główne menu wii. Smiling
Starsze modele wii(patrz czy jest zaślepka na porty padów u góry) są kompatybilne z wszystkimi oficjalnymi grami i akcesoriami GC poza GB Playerem, do włączenia gier potrzebujesz wii remote, jeśli nie zamierzasz grać w gry z wii polecam kupić taki za 20zł z aliexpress(aczkolwiek wii posiada świetne gry i szkoda byłoby ich nie sprawdzić).
Dobra a jeszcze jedno pytanie czy w wii jest funkcja odpal grę po włożeniu czy coś takiego żeby tylko włożyć płytę i gra startuje?
Nie ma takiej opcji, niestety musisz mieć wii remote.
Dzięki wiem wszystko co chciałem.
Tema t mogę uznać za zamknięty