Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: TurboGrafx-16 w Polsce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnio zacząłem się interesować TurboGrafxem. Zaplanowałem kupno tej konsoli i paru gier (zwłaszcza Splatterhouse!). No i w sumie pojawia się pierwszy problem.
Co bardziej obeznani to wiedzą, że konsola nigdy się nie ukazała w Europie, tylko w Stanach i Japonii, do tego pod różnymi nazwami. Chciałem kupić wersję z Ameryki, a tam jak wiadomo są zupełnie inne gniazdka, i do tego inne napięcie. Czy ja tę konsolę będę mógł normalnie podłączyć u siebie w domu przez jakąś przejściówkę? Czy to będzie bezpieczne i nic mi się nie spali przez skok napięcia, czy coś? Ja elektrykiem nie jestem, więc bardzo możliwe że wyszedłem właśnie na idiotę zadając to pytanie, ale dla bezpieczeństwa warto zaryzykować.
Potrzebujesz transformatora, który zmniejszy ci napięcie do 110V, np:
http://allegro.pl/transformator-napiecia...73151.html
pewnie starczyłby o mniejszej mocy, ten prawdopodobnie będzie miał duży zapas, nie wiem ile prądu potrzebuje ta konsola.
polecam poszukać pc engine czyli europejskiej edycji tej konsolki jest kompatybilna z kartami z ameryki czy japoni. po drugie nie musisz się martwić że konsola wybuchnie ci po podłączeniu do gniazdka.