Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problem z podłączeniem dwóch monitorów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam mały problem z podłączeniem dwóch monitorów do jednego PC. 
Monitor #1 to Benq (zależy mi na 144Hz, wiec on koniecznie musi być pod DVI z większą ilością pinów)
Monitor #2 to  Asus 
karta graficzna GTX 960.
Nie wiem co wykombinować z 2 monitorem, bo ma on tylko złącze D-sub (mam przejściówke do DVI z większą ilością pinów, czyli się wyklucza) wiec wpadłem na 2 pomysły ale nie wiem czy są one możliwe.
 a)Podpięcie 2 monitora pod zintegrowany układ graficzny, jednak nie wiem czy integra może działać obok tej na PCi
 b)Dokupienie przejsciówki pod któryś z pozostałych portów w GTXie ( o ile takie istnieją)
Jeżeli któryś z tych pomysłów jest do zrealizowania, to bardzo prosiłbym o pomoc. Jeżeli macie jakiś na który nie wpadłem to tez możecie go tu podrzucić. Będe bardzo wdzieczny. (sensowne rzeczy nagrodze plusikiem do reputacji)
[Obrazek: 6K4tr.png]
Czy przez większą ilość pinów rozumiesz DVI-I Dual Link (drugi z zaznaczonych na pomarańczowo)? Jeśli tak, to źle podłączasz. Z tego co widzę ta karta ma dwa środkowe złącza z tego obrazka. Do niebieskiego podłączasz Benq, a do pomarańczowego ten stary. Te 4 dodatkowe piny przenoszą obraz analogowy czyli ten z kabla VGA. Nie istnieją proste przejściówki VGA na DVI-D bo ten standard nie wspiera sygnału analogowego.
Śmieszna sprawa, bo pod DVI-D (DL) nie dział mi monitor w trybie odświerzania 144Hz. Ale problem rozwiązałem na 2 sposób. Można zamknać temat. btw. dzięki Grucha