Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Francuski Chronopost - kto dostarcza od nich paczki w Polsce?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Złożyłem jakiś czas temu na GeekBuying zamówienie, które w końcu zostało zrealizowane. Dostałem do śledzenia numer możliwy do sprawdzenia na stronie Chronopost (jakaś francuska firma świadcząca usługi wysyłkowe). Czy ktoś może zamawiał coś, co miał wysłane w ramach tej usługi? Jesli tak, to kto "przejmował' przesyłkę na terenie Polski - Poczta Polska czy jakiś kurier (a jeśli tak, to jaki?). Z góry dzięki za odpowiedzi!

(Krótko, dlaczego pytam - miałem kiedyś niestety bardzo nieprzyjemny przypadek z zagraniczną przesyłką dostarczoną przez DHL - okazało się, że konieczne było uiszczenie jakiejś opłaty (jedyny raz, kiedy zamawiałem cokolwiek zza granicy), i w przeciwieństwie do Poczty Polskiej (gdzie wysyłają pismo z wezwaniem do zapłaty, po uiszczeniu przesyłają Ci paczkę), koleś przyszedł bezpośrednio do domu i domagał się od domowników uiszczenia opłaty, grożąc odesłaniem z powrotem do nadawcy na koszt adresata (akurat wtedy w domu mnie nie było). Nie mam ochoty ponownie popuścić takiemu buractwu, gdyby znowu doszło do podobnej sytuacji, dlatego staram się wywiedzieć, od kogo mogę się spodziewać dostarczenia przesyłki)
Chronopost to oddzial La Poste czyli ichniejszej glownej poczty. W tym wypadku Poczta Polska powinna ta paczke dostac.
Sprawa rozwiązana, dzięki Sate za rozwianie moich wątpliwości

(nie wiem jaka jest polityka adminów odnośnie wątków z problemami jak już są rozwiązane, ale jeśli są usuwane/zamykane - to można śmiało to uczynić z tym wątkiem).