Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Sega Saturn - Homebrew
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Sega Saturn to konsola z wybujałą architekturą. 8 procesorów sprawiło, że na tą konsolę trudno było cokolwiek zaprogramować.

Znam wiele osób, które chciałyby coś na niej zaprogramować, jednak nie chcą się bawić w programowanie typu: VDP1 - sprite'y, a VPD2 efekty półprzezroczyste. Szperając w internecie szukając wersji LuaPlayer'a na tę konsolę znalazłem to.

Aby zacząć przygodę z tym devpackiem na Saturna radziłbym znać język Lua na przynajmniej stopniu dobrym. Mała znajomość tajemnic LuaPlayer'a może okazać się problematyczna. Sam nie próbowałem jeszcze stworzyć gry na Saturna głównie z powodu, że zbyt mało znam Lua (jednak by zrobić Oel'a na Windowsa to już mam umiejętności... tak btw. szukam kogoś do pomocy w programowaniu w Lua, info na PW), ale dema technologiczne tego silnika są całkiem przyzwoite. 
Link do wątku na innym forum, gdzie jest wszystko ładnie opisane: https://segaxtreme.net/threads/saturn-lu...sed.16134/





Powodzenia w tworzeniu gier na Segę Saturn!