Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Audio bez subwoofera po wpięciu w monitor
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hejka,
sprawa wygląda następująco: korzystam obecnie z dźwięku z integry z płyty głównej, więc mam tylko jednego "zielonego jacka" na audio (w mojej obudowie panel przedni ma słabą jakość audio, więc z niego nie korzystam), w grach korzystam ze słuchawek, a do słuchania muzyki moich głośników. Strasznie niewygodne jest dla mnie sięganie za komputer, żeby przepiąć jacki przy zmianie słuchawek na głośniki i na odwrót. Dzisiaj wpadłem na pomysł, że jeden z moich monitorów (lg 24Gm77) ma wyjście jack na głośniki/słuchawki (dźwięk do niego dochodzi za pomocą kabla hdmi lub display port, którym aktualnie jest podłączony) i zrobiłbym sobie tak, że słuchawki cały czas mam wpięte do tylnego panelu, a głośniki do monitora i zmieniałbym na czym ma odtwarzać w systemie, ewentualnie nakodziłbym programik do jeszcze szybszej zmiany bez zbędnego klikania. Jak wymyśliłem, tak uczyniłem, ale no właśnie. Nie wiem czemu (pewnie dlatego, że nie znam się na audio) po podłączeniu głośników do monitora mój subwoofer w ogóle "nie dudni", kiedy przepnę do panelu tylnego wszystko normalnie działa. Oprócz tego (ale to pewnie ograniczenie mojego monitora) kiedy wchodzę w  "urządzenia do odtwarzania" i wejdę w mój monitor to w zakładce "zaawansowane" format ustawia mi się na taki jak niżej bez możliwości zmiany (z tym subwooferem raczej to nie przez ten format, bo jak ustawię taki na panelu tylnym, to subwoofer działa). Czym to może być spowodowane i jak sobie z tym poradzić?
[Obrazek: auu4VUf.png]
A nie lepiej kupić rozdzielacz jacka? kosztuje straszne grosze a nie będzie trzeba się z niczym trudzić.
A sprawa z subooferem pewnie spowodowana jest tym że w monitorze złącze słuchawkowe nie ma linii do tonów niskich.
Albo nie możesz podłączyć słuchawek pod głośniki zamiast do komputera?
Mój tata kiedyś przy swoim komputerze korzystał z takiego rozdzielacza, strasznie mi się nie podobało to, że musiał pokręcić potencjometrami, żeby jedno urządzenie się wyciszyło, a drugie grało. Słuchawek nie podłączę do głośników, bo te słuchawki, które mam są z mikrofonem (Sharkoon H30), z którego aktualnie także korzystam.

@10_sekund_namysłu
Do głośników nawet nie mam jak podłączyć moich słuchawek, ponieważ kiedyś popsuł mi się potencjometr z nich, więc musiałem go pozbyć się z całego obwodu, to właśnie na nim miałem wyjście jack do słuchawek. Całe szczęście, że mam drugi potencjometr w subwooferze, ale tam nie mam już wyjścia mini jack.
@edit
A są może takie rozdzielacze do mini-jacka, które mają przycisk i klikając na ten przycisk wybieram na który kabel ma wychodzić sygnał?
@edit
Wpadłem na kolejny genialny pomysł! Mógłbym spróbować zbudować sobie takie magiczne pudełeczko, gdzie mam 2 gniazdka na mini-jacki i jedno wychodzące. W środku były taki układ jak niżej, użyłbym switcha dźwigniowego i powinno wszystko ładnie działać. Dobrze myślę? Nie jestem jakimś majsterkowiczem, układ podesłał mi kolega, który to wziął z jakiegoś projektu stojaka na headset.
[Obrazek: WrUJ0od.jpg]
@edit
Teraz sobie uświadomiłem, że do tego schematu musiałbym dodać jeszcze jeden kabel na mini jacka z mikrofonu ze słuchawek. W sumie mógłbym tam zamontować switch kołyskowy. Moje pytanie brzmi czy mikrofony słuchawkowe nadają w mono i jak wygląda tam schemat łączenia żył z konkretnymi pinami na jacku? Mógłby mi ktoś to rozrysować?