Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: SNES PAL brak obrazu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nabyłem niedawno Super Nintendo w wersji PAL niestety nie daje obrazu, composite daje ciągle 1v. Slot jest 100% czysty nawet troche wyszlifowany i testowałem też przełożony ze sprawnej konsolki, CIC jest dezaktywowany. Nie wiem co by jeszcze sprawdzić?? :/
(08-11-2016, 01:25)bololabich napisał(a): [ -> ]Nabyłem niedawno Super Nintendo w wersji PAL niestety nie daje obrazu, composite daje ciągle 1v. Slot jest 100% czysty nawet troche wyszlifowany i testowałem też przełożony ze sprawnej konsolki, CIC jest dezaktywowany. Nie wiem co by jeszcze sprawdzić?? :/

W jaki sposób jest dezaktywowany CIC? konsola nie uruchomi się jeśli jest to źle zrobione. Na początek może sprawdź ścieżki pomiędzy ram a ppu oraz kondensatory, Jeśli wszystko na oko jest ok to szczerze mówiąc może to być wszystko PPU, RAM, CPU.
Odlutowałem pin 7 od u18 bo mam za dużą lutownicę do kombinowania z CIC. Mam tylko gry NTSC a ktoś pisał, że może nie być tego ekranu z napisem, że gra jest tylko na NTSC i może po prostu nic się nie wyświetlać no ale jednak to nie było to. Ścieżki sprawdzę, kondensatory wyglądają wizualnie ok ale jak sprawdzić nie mam bo miernik mi trochę głupieje.

BTW konsolka wygląda na to, że musiała spaść na ziemię z wysokości bo obudowa trochę popękana.
(09-11-2016, 23:35)bololabich napisał(a): [ -> ]Odlutowałem pin 7 od u18 bo mam za dużą lutownicę do kombinowania z CIC. Mam tylko gry NTSC a ktoś pisał, że może nie być tego ekranu z napisem, że gra jest tylko na NTSC i może po prostu nic się nie wyświetlać no ale jednak to nie było to. Ścieżki sprawdzę, kondensatory wyglądają wizualnie ok ale jak sprawdzić nie mam bo miernik mi trochę głupieje.

BTW konsolka wygląda na to, że musiała spaść na ziemię z wysokości bo obudowa trochę popękana.

http://nintendoage.com/forum/messageview...adid=94476

Nie czytałem całego ale jedna z opcji mówi o pinie 7 oraz pinie 4 na CIC, być może powinieneś spróbować odlutować też ten pin. (Option 1. Lift pin 4 of console CIC and lift pin 7 of U18. (PAL SNES ONLY). Possible side-effect: cartridges can't reset their own ROMS (eg Super Gameboy)?)


Ogólnie Snesy są tragiczne w naprawach, jeśli to nie coś głupiego jak slot, kondensatory czy bezpiecznik to w większości przypadków potrzebna jest wymiana któregoś chipu, co wiążę się ze znalezieniem jakiegoś dawcy.
właśnie z tego co czytałem to są 2 możliwości albo pin 7 albo pin 4, a z resetem ktoś potwierdził, że nie ma problemu no i mam zbyt masywny sprzęt do odlutowania tak drobnego elementu (przy u18 jest dużo wiecej miejsca) wiec przez wolne miernikime posprawdzam ścieżki ale btw mogły sie same jakoś przerwać? żadnego zarysowania nic nie widać.
Może cosik się utleniło. Wynikać by to mogło ze złego zabezpieczenia, ale nie słyszałem jeszcze o tym w sprzęcie Nintendo. Daj znać jak się już dowiesz co to Smiling
Nic nie wybadałem ALE dowiedziałem sie o dośćszokującym sposobie O.o który działa na stare komputery jakieś apple czy amigi... wymaczanie w wodzie z mydłem i oczywiscie suszenie Smiling co tam abrdziej zepsuty nie będzie Winking można spróbować Smiling