Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Paysafecard
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zauważyłem, że kilku ludzi ma problemy z płatnościami na platformie steam i kupnie Terrari. Chciałem więc opisać w jaki sposób ja ją kupiłem, bez żadnych przelewów, kart kredytowych i innych tego typu utrudnień. Paysafecard jest raczej mało znanym sposobem płatności w Polsce, ale świetnym do płatności internetowych dla użytkowników mających mniej niż osiemnaście lat lub po prostu nie chcących używać swojej prawdziwej karty kredytowej. Paysafecard daje nam możliwość zapłaty w takich grach jak Last Chaos, Runes of Magic, Darkorbit, League of Legends... i oczywiście na Steam.

Więc co należy zrobić, aby dostać tą "bezpieczną kartę"?
1. Najpierw musimy odnaleźć punkt sprzedaży Paysafecard, a zrobić to można na tej stronie.
2. Potem musimy ustalić, za ile chcemy kupić kartę, możliwości to: 20 zł, 50 zł, 100 zł i 300 zł. Do zakupu Terrari wystarczy karta 50 złoty.
3. Następnie trzeba wybrać się do sklepu. Przy kasie prosimy panią/pana sprzedawcę o zakup Paysafecard o wybranej kwocie. Jeżeli pani/pan nie będą wiedzieć o co chodzi - poproś, aby poszukali terminalu obok doładowań, lub wydrukuj i pokaż im to.
4. Po zakupie karty wchodzimy do sklepu Steam, odnajdujemy Terrarię i klikamy "kup".
5. W nowym oknie wybieramy "kup dla siebie", lub jeżeli chcemy zrobić komuś niespodziankę... "kup jako prezent".
6. Następnie wybieramy z sposobu zapłaty ten o niewiele mówiącej nazwie - "PaySafeCard" i zaznaczamy potwierdzenie naszego zamieszkania w Polsce.
7. Otworzy się okienko z potwierdzeniem zakupu, zgadzamy się z warunkami zakupu Steam i klikamy zielony guzik.
8. Otworzy się nowe okno, w którym musimy napisać kod PIN naszej karty, możemy też dodać dalsze kody PIN lub kliknąć od razu akceptację warunków firmy Paysafecard, a potem "Płatność'
9. I... gotowe. Jeżeli wszystko jest OK, powinna się otworzyć strona z potwierdzeniem zakupu.
10. Cieszymy się Terrarią.

Wybaczcie za brak screenów, ale nie miałem możliwości ich zrobienia, gdyż już Terrarię posiadam. Jeśli ktoś chce kupić Terrarię w ten sposób, niech zrobi kilka zdjęć. Zawsze to pomoże jakoś. I przepraszam za niewielkie wpadki ze stylem... Zawsze mam z tym problem.
Dzięki za poradnik! Sam korzystam z PayPala, ale na pewno wielu młodszych graczy chciałoby użyć czegoś, co nie wymaga posiadania konta Smiling
przyda się nie tylko do terraria ale do innych gier steam
Pięknie Heart
;p
Chętnie zrobię screeny ale najpierw potrzebował bym małego funduszu pomocy, kupiłem 2 karty po 20zł i z tego co zrozumiałem to w tej kwocie brakuj 23 euro centów do zakupu gry. Może ktoś kupował wcześniej i została mu jakaś resztka której nie ma możliwości wykorzystać a chętnie się podzieli? Smiling Proszę o kontakt na priv, a jak już mówiłem, jak ktoś mi z tym pomoże to zrobię screeny aby następni wiedzieli co i jak Smiling
Twój szczęśliwy dzień! Zostało mi trochę pieniędzy na PSC, więc 23 euro centy będą wynagrodzeniem za screeny...
Po pierwsze to bardzo chciałbym podziękować użytkownikowi Skryzo za pomoc finansową Smiling

Po drugie oto instrukcja ze screenami:

1: Wchodzimy na stronę <!-- m --><a class="postlink" href="https://store.steampowered.com">https://store.steampowered.com</a><!-- m --> i w oknie wyszukiwania wpisujemy Terraria (oczywiście można to też zrobić przez klienta Steam)
[Obrazek: 52781214.png]

2: Zjeżdżamy w dół strony i klikamy na "Dodaj do koszyka".
[Obrazek: 40936095.png]

3: Decydujemy czy kupujemy grę dla siebie czy chcemy ją komuś sprezentować
[Obrazek: 38069061.png]

4: Następnie wybieramy sposób płatności, w tym przypadku PaySafeCard i potwierdzamy że mieszkamy w Polsce
[Obrazek: 69803902.png]

5: Przerzuci nas na stronę do wpisywani kodów, jeśli nasz karta opiewa na kwotę 50 lub więcej zł to po prostu wpisujemy jej pin w puste pola i akceptujemy warunki serwisu
[Obrazek: 92748028.png]

Jeśli natomiast mamy kilka kart np po 20 zł to klikamy na podaj dalsze kody pin i wpisujemy też kody pozostałych kart
[Obrazek: 88484534.png]

6: Po kliknięciu na "płatność" wracamy do strony Steam gdzie w zależności od tego czy mamy na kompie klienta Steam czy nie wybieramy odpowiednią opcję
[Obrazek: 31575895.png]

Sama instalacja gry trwa kilkanaście sekund i opiera się na 2-3 kliknięciach więc nie uważam aby warto było prezentować to w screenach Winking
Dzięki, jeżeli Admin lub mod mogliby połączyć te dwie wiadomości... By przejrzyściej było.
Witam, zakupiłem wczoraj właśnie PaySafeCard i planowałem kupić przyjacielowi grę na urodziny, ale zabrakło mi 0,28 euro. Jeśli ktoś byłby tak dobry dać mi kod z jakimiś drobniakami, które mu zostały, byłbym bardzo wdzięczny Smiling

[Obrazek: pomcie.jpg]

A tu screen dla potwierdzenia..
Sprawdź PM.
Dzięki wielkie kolego. Tyle czekałem.. Grinning
Miałeś kiedyś coś takiego?
Cytat:Status co najmniej jednej z wykorzystywanych kart nie jest aktualny dla tego zapytania. Zgłoś się do serwisu w celu usunięcia problemu (kod błędu: status Konsumowane, ważny status karty powinien wynosić: AKTIWOWANY lub w Użycie).

Niby jest hasło na twoim kodzie..
Niestety nie... Spróbuj może za godzinę, a ja spróbuje poszukać rozwiązania.

@Edit: W historii transakcji opłata została pobrana... Więc to może problem z którąś z twoich kart?
Co jest?! Opróżniło mi wszystkie kody, a stanu twojego nie mogę zobaczyć, co jest grane?
Wybacz, wszedłem na chwilę w transakcje więc to pewnie spowodowało problem z wejściem... Może serwer PSC lub Steam ma jakąś obsuwę... Poczekaj chwilę.
W transakcjach mam: Global Collect BV - czyli steam, ale żadnej gry nie ma, a kupowałem Left4Dead2
Dziwne... Poczekaj do 12, a potem napisze się do Steam Supportu, jak nic nie będzie. PaySafeCard wysłał pieniądze, więc to pewnie Steam ma jakiś problem.
Okej, masz może jakiś komunikator, żeby tu na forum nie spamowac?
Możesz napisać do mnie na Steam. http://steamcommunity.com/id/Skryzo/. Wyślij tylko zaproszenie do znajomych.
Hej , mi brakuje 23 eurocentów (około złotówki i dziesięciu groszy).Jeśli ktoś jest taki dobry to prosiłbym go o oddanie nie potrzebnych resztek Proszę piszę to już na wielu forach i nic :/
Do czego Ci brakuje? Na PSC ? Pomógłbym na Paypal, ale nie chcę rejestrować się w kolejnym serwisie jakim jest PSC.

p.s. Doładowałeś za mało, czy waluta zmieniła kurs ?
Cześć, kupiłem przed chwilą paysafecard w wysokości 20 zł, myślałem że to starczy (jest promocja) ale brakuje tych 29 gr. mógłby mnie ktoś wspomóc?? będę bardzo wdzięczny za tę wszelką pomoc.

Edit:
Sorry pomyłka brakuje mi 29 eurocentów czyli 1,30

Edit:
Już nie trzeba Grinning
(07-08-2011, 14:31)Najs34 napisał(a): [ -> ]Hej , mi brakuje 23 eurocentów (około złotówki i dziesięciu groszy).Jeśli ktoś jest taki dobry to prosiłbym go o oddanie nie potrzebnych resztek Proszę piszę to już na wielu forach i nic :/

Sprawdź PW Smiling
Mi do zakupu przybrakowało 39 centów Childish. Może ktoś poratować?
Ratujcie koledzy, dosłownie 0,36 EUR mi brakuje. Pomóżcie mi
Stron: 1 2