Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Gitara do GH
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(jeśli wybrałem zły dział to wina Snifflusa :v) 

Pomyślałem chyba, że to miejsce będzie najlepsze do zadania tego pytania. Zainspirowany Rock Bandem z Gramytatywnie nabrałem chęci na gry muzyczne. Dostałem kiedyś gitarę do Guitar Hero na PS2 "Kramer Striker Wireless Controller". Niestety w zestawie brakowało nadajnika dlatego powiesiłem ją dla wyglądu na ścianie. Stąd mam do was dwa trzy pytania


  1. Czy gitarę pomimo przystosowania do PS2 da radę podłączyć do X360/PS3? Co konkretnie (najlepiej prosiłbym o jakieś linki do aukcji/stron) musiałbym kupić, aby takiego połączenia dokonać?
  2. Która z części Guitar Hero/Rock Band (o ile Rock Band wspiera gitary z Guitar Hero) jest wersją najbardziej obfitą w przeróżne piosenki? (Guitar Hero Live chyba odpada ze względu na ten nowy układ klawiszy).
  3. W przypadku gdyby jednak nie istniała żadna możliwość podłączenia jej do nowszych konsol, którą część GH/RB na PS2 polecacie?
[Obrazek: 2lcbrxx.jpg][/font]
[Obrazek: n37ns7.jpg]
Hej, bardzo fajnie, że zainteresowałeś się grami muzycznymi. Więcej osób do wspólnego grania <3. Co do twoich pytań:

1. Niestety nie można podłączyć kontrolera z PS2->PS3/X360. Zresztą sam "dongle" czyli popularny nadajnik, sam w sobie dużo kosztuje na aukcjach na allegro/ebay/amazon. Lepiej czaić się na aukcje gitara + nadajnik (konsole PS2/PS3). Na Xboxie 360 nie potrzeba nadajnika, gdyż kontrolery łączą się tym samym sposobem co pady Xboxowe.

2. W sumie Rock Band 3 i 4. Rock Band 3 ma bardzo duży wybór piosenek przez wewnętrzny sklep, tak samo Rock Band 4, lecz z pominięciem paru exportów na europejski rynek. Zależy na jakiej konsoli chciałbyś grać i której generacji.
A z gier Guitar Hero? Chyba najlepsza cześć do GH3 Legends of Rock, zresztą można każdą sprawdzić Smiling

3. Na PS2 - Guitar Hero 3 albo Rock Band 1 i 2.

Pozdrawiam Smiling
Preferowałbym raczej granie na PS3. Jeśli chodzi o gitarę, straszna szkoda, że niestety Kramer wróci na ścianę. Myślałem może, że dongla dostałbym w przystępnej cenie na AliExpress (wiadomo, chińczyk podrobi wszystko co wyszło spod ręki człowieka). Kiedyś przeleciała mi informacja, że stare akcesoria są wspierane przez nowsze konsole oraz gry, ale zostałem chyba wprowadzony w błąd. No nic, może mikołaj będzie na tyle dobroduszny i zobaczy co da się zrobić w tej sprawie! Dzięki wielkie Kicaken za pomoc! Smiling