Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Skeleton
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
WitamWinking

Chciałbym poprosić was o rady na temat skeletona, bo za #### nie mogę z nim wygrać, a bardzo chcę wejść do dungeonu ;f
Ja też mam z nim problem, a mianowicie gdy ma mało hp, zaczyna się kręcić i zadaje mi 999 obrażeń... Nie wiem jak się przed tym obronić.
Po pierwsze, boss ten nazywa się Skeletron, nie Skeleton. Różnica jednej litery, ale jednak Winking
Po drugie, do walki z nim najlepiej wziąć jakiś dobry ekwipunek - najlepiej przynajmniej meteor set, dobrą broń dystansową oraz najważniejsze - dużo potionów, najlepiej normalnych, nie lesser. Wszystko przyda się później też do dungeona, bo to nie jest całkiem bezpieczne miejsce... Sam mam tam czasem problemy, no ale ja przebiegam przez niego, a nie skupiam się na zabijaniu, no i w dodatku używam flameranga do tego, to potem się nie należy dziwić :P
Co do problemu Cobzy: walcząc ze Skeletronem, masz czas tylko do wschodu słońca, więc najlepiej od razu skupić się na głowie i zabić go jak najszybciej póki jest noc... Bo wtedy własnie zabija, i nie ma jak uciec :P
Lepiej Set z Demonite czy meteorytu?
A i z broni dystansowych mam: Boomeranga, Handguna, Demon Bow i Ball 'O Hurt.

Którą najlepiej wybrać do walki z nim? Mam do Handguna 2k nabojów z meteorytu.
Myślę też, żeby najpierw iść do piekła wydobyć 120 hellstone, piecyk i 40 obsydianu i ulepszyć handguna na Phoenix Blaster.

Co myślicie?
Demonite lepszy, miło też gdybyś miał Necro. Najlepszy byłby Cobalt/Molten, no ale wątpię, byś już je miał.

Handgun z meteor shotami powinien załatwić sprawę, demon bow z unholy arrows być może nawet lepiej ale nie znam efektywności obu broni więc trudno mi się wypowiedzieć na ten temat.
Ja walczyłem z nim jak miałem zbroje i cały ekwipunek z Hellstone Bar, do tego miksturki i bez problemu poszedł Smiling
Necro nie może miec, gdyż do tego potrzebne są kości. A kości można tylko zdobyc w dungeonie, z Angry Bones.
Tak samo nie może mieć Handguna. Samego seta, jak i handguna, można zdobyć zawsze od kumpli przez multiplayer. Smiling
Set mam z demonite, a handguna zdybiłem z 1 skrzynki w dungeonie, po czym mnie te czachy zabiły Grinning
Koniecznie ulepsz handguna do Phoenix Blastera. Niekoniecznie, ale skombinuj grappling hook. Dobrze byłoby też gdybyś wykopał tyle hellstona, żeby scraftować sobie Molten set. Zakup 30 (albo 15) mixów, na wszelki wypadek. Smiling Poza tym przyda się znaleźć kilka Life Crystal'i (z Hp poniżej 200 nie masz żadnych szans Winking ).
Weź 2-3 pełne stacki (po 250) kul (na wypadek, mi zeszły niecałe 2 stacki). Nad dungeonem wybuduj kilka poziomów długich platform tak żebyś mógł po nich swobodnie skakać.
Zablokuj Old Mana i wykop nad nim przejście bezpośrednio do twoich platform. Kiedy zajdzie słońce zagadaj do old mana i od razu pędź na swoje platformy. Jeśli Skeletron cię zrani ulecz się od razu. Zaklikuj LPM celując blasterem w głowę skeletrona i staraj się unikać rąk (nie rozwalaj ich, nie ma to żadnego sensu). Kiedy zaczyna cię gonić głowa, wyceluj w dalszy punkt platformy grappling hookiem po czym wystrzel, i w ten sposób uciekaj aż Skele wróci do normalnego atakowania (Najlepiej to przećwiczyć przed walką). Pilnuj swojego HP. jak tylko Skele zjedzie ci 3-4 serduszka (Nawet jak masz max czyli 20 serc, nie czekaj aż zjedzie 5) wypij miksturkę. W ten sposób powinno ci się udać go zniszczyć.
Jeśli ci się udało to teraz powodzenia w dungeonie, zwiedzanie go jest trudniejsze niż sama walka ze Skeletronem Winking
xvyx napisał(a):Koniecznie ulepsz handguna do Phoenix Blastera. Niekoniecznie, ale skombinuj grappling hook. Dobrze byłoby też gdybyś wykopał tyle hellstona, żeby scraftować sobie Molten set. Zakup 30 (albo 15) mixów, na wszelki wypadek. Smiling Poza tym przyda się znaleźć kilka Life Crystal'i (z Hp poniżej 200 nie masz żadnych szans Winking ).
Weź 2-3 pełne stacki (po 250) kul (na wypadek, mi zeszły niecałe 2 stacki). Nad dungeonem wybuduj kilka poziomów długich platform tak żebyś mógł po nich swobodnie skakać.
Zablokuj Old Mana i wykop nad nim przejście bezpośrednio do twoich platform. Kiedy zajdzie słońce zagadaj do old mana i od razu pędź na swoje platformy. Jeśli Skeletron cię zrani ulecz się od razu. Zaklikuj LPM celując blasterem w głowę skeletrona i staraj się unikać rąk (nie rozwalaj ich, nie ma to żadnego sensu). Kiedy zaczyna cię gonić głowa, wyceluj w dalszy punkt platformy grappling hookiem po czym wystrzel, i w ten sposób uciekaj aż Skele wróci do normalnego atakowania (Najlepiej to przećwiczyć przed walką). Pilnuj swojego HP. jak tylko Skele zjedzie ci 3-4 serduszka (Nawet jak masz max czyli 20 serc, nie czekaj aż zjedzie 5) wypij miksturkę. W ten sposób powinno ci się udać go zniszczyć.
Jeśli ci się udało to teraz powodzenia w dungeonie, zwiedzanie go jest trudniejsze niż sama walka ze Skeletronem Winking
Zdecydowanie moja taktyka Smiling Chyba nie znam lepszej i nie wiem czy ktoś na tym forum napisał lepszą Smiling
To trzeba bedzie zrobić poradnik ! Smiling
W końcu go pokonałem. Wystarczył mi flamarang, zbroja z hellstona, max hp i parę dużych miksturek.
Cytat:Pilnuj swojego HP. jak tylko Skele zjedzie ci 3-4 serduszka (Nawet jak masz max czyli 20 serc, nie czekaj aż zjedzie 5)
A ja tutaj się nie zgodzę. Zawsze się leczę jak mam 10 lub mniej serc z normalnych miksturek, i jeszcze nic mi się nie stało. No i jest oszczędniej Smiling
no ja polecam na tego bossa Space Gun i Molten Fury durze mikstury lecznicze i zbroja z meteorytu
a jak masz durzo spadającyh dwiazd to zrub Star Cannon
ps:sory za błendy jak mam Smiling
=Offtop=

@Up
Taka rada: Ściągnij firefoxa, lub inny program który wyłapuje błędy...
nie nie nie rzeby zrobić Phoenix Blaster to trzeba mieć hellston bara i Handgun a Handgun pohodzi z dungeonu