Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: "przenośne" PS2. Czyli wsadziłem do walizki konsolę
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnio dowiedziałem się że do PS2 Slim były akcesoria w postaci telewizorków podłączanych do nich. Ja nie chciałem wydawać 200 zł za telewizorek w Polsce. I nie chciało mi się sprowadzać z zagranicy. Więc Pomyślałem że zrobię własne "przenośne PS2"
Prace zaczęły się zaraz po wymyśleniu pomysłu. Najpierw znalazłem stary monitor na strychu więc go rozebrałem. Znalazłem też walizkę więc  po preparacji i wyczyszczeniu jej, wsadziłem tam monitor. Następnego dnia pojechałem do Marketu i kupiłem przedłużacz oraz Głośnik na Jacka do dźwięku. Już wtedy powstał pierwszy zarys tego jak będzie wyglądała "walizka". Kolejnego dnia Przyczepiłem PS2 oraz monitor za pomocą rzepu do walizki, Od teraz siedzi to w miarę nie ruchomo. Po tym zabiegu pojechałem po konveter na VGA. Jednak okazało się że kupiłem z gniazdem antenowym. Dziś kolejna przejścióweczka kupiona i mam efekt. Nie ważyłem walizki i jest ciężka. Jednak mi to nie przeszkadza. Gra się przyjemnie. Jednak muszę jeszcze pozmieniać parę elementów. Np. zamontować jakieś chłodzenie do monitora, Zrobić wejście słuchawkowe i oczywiście ogarnąć bajzel w kablach żeby to ładnie wyglądało. Jestem Dumny z swego wynalazku. Od dzisiaj podróże pociągami dalekobieżnymi i nuda w pokoju hotelowym nie będą doskwierać. Jednak muszę dokupić parę gier bo mam tylko killzone. Co sądzicie o moim wynalazku, coś jeszcze w nim zmienić OPRÓCZ BURDELU W KABLACH. Każdej odpowiedzi chętnie wysłucham. 
Pozdrawiam i życzę miłego dnia! 

[Obrazek: 0GoFt5P.jpg]

[Obrazek: MQh0VQH.jpg]

[Obrazek: Pb75vUq.jpg]

[Obrazek: Iz4Qkyw.jpg]

[Obrazek: N30e8j9.jpg]

[Obrazek: nwZKDD1.jpg]

[Obrazek: Da0VDpg.jpg]
Fajny projekt, przenośne ps2 to coś co mi się marzy od dawna (tylko bardziej w formie handhelda). Takie pytanie - jeśli dobrze zrozumiałem, ta konsola ma zasilanie zewnętrzne, tak? Dobrym pomysłem na przyszłość będzie jakiś akumulator. No i oprócz ogarnięcia tych kabli jakieś elementy z plastiku czy chociażby drewna, by ładnie to wykończyć. A za same chęci plusik Grinning
(16-05-2017, 20:50)Kondor napisał(a): [ -> ]Fajny projekt, przenośne ps2 to coś co mi się marzy od dawna (tylko bardziej w formie handhelda). Takie pytanie - jeśli dobrze zrozumiałem, ta konsola ma zasilanie zewnętrzne, tak? Dobrym pomysłem na przyszłość będzie jakiś akumulator. No i oprócz ogarnięcia tych kabli jakieś elementy z plastiku czy chociażby drewna, by ładnie to wykończyć. A za same chęci plusik Grinning

Niestety Nakład pieniężny na tą zabawkę to ok 100 zł. I taki limit mnie obowiązywał. Co do nakładki żeby to ładnie wyglądało: BĘDZIE!.
Listwa już jedzie do mnie więc na pewno będzie.
Przenośne PS2, bardzo chciałbym, bo jest to jedna z moich ulubionych konsol w ogóle. Jeśli znałbym się na elektronice i innych tego typu to pewnie sam bym wziął się za to. Plusik i powodzenia w ulepszaniu Winking
Pograłem se trochę w killzona na tym i jestem zaskoczony ^^
Tutaj filmik z działaniem Konsoli-
https://youtu.be/GEHtSz-MNvo
Strasznie słabo nakręcony.
Program mi pokazywał 720p a YT przekompresował do 480. Więc trochę lipa
Zapraszam do oglądania!
[Obrazek: Da0VDpg.jpg]
Fajnie se pograć w killzona w Ogrodzie ^^
Projekt niestety dostał trochę zmian. Przede wszystkim:
- Jest Nowa Walizka (tamta mi się rozpadła, Jednak i tą nową muszę naprawić Laughing)
- dzięki nowej walizce wsadziłem głośnik do środka.

Niestety dowiedziałem się, że burdel w kablach zostanie i nie będzie listwy. Ponieważ jakiej bym walizy nie miał to nie chce się zmieścić. Więc niestety dalej to będzie źle wyglądać Childish
Pozdrawiam!

[Obrazek: U9ynpxN.jpg]
Może jakąś obudowę/ramkę do ekranu bo sama matryca źle wygląda




prawie to samo Winking