Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: DIRT 4 [PC/XO/PS4] - Recenzja FoXa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chyba mało kto wie jakie wyboje musiał przejechać DIRT 4 aby w ogóle powstał, ale ja nie o tym, a samej grze słów kilka chciałem napisać.
Do plusów można dużo elementów zaliczyć, zdecydowanie sam fakt że, zrezygnowano w dużej mierze z offroadu. Nie znosiłem tego w Dirt 2 i 3, zdecydowanie lepiej mi odpowiadał CMR: DIRT  gdzie nastawiano się na Rally i myślę że DIRT 4 jest właśnie takim uchyleniem czoła w stronę pierwszego Dirta.
Sam rozwój kariery jest przyzwoity, a wyzbycie się festynowej otoczki wyszło grze tylko na plus.
Szkoda natomiast że mamy tak mało krajów, zwłaszcza że nie ma licencji WRC więc liczyłem na co najmniej 8-10 państw do dyspozycji. Bardzo smuci fakt że RallyCross na którego developer miał oficjalną licencję FIA nie został w pełni wykorzystany.
Proceduralne generowane trasy to temat dość obszerny, dlatego o tym co mam do powiedzenia na ten temat daję w recenzji.
Ogólnie całość jak najbardziej na plus gra nie jest średnia ani też słaba, to Bardzo dobra gra rajdowa, do grafiki można się doczepić, niby jedziemy szybko i nie zwracamy uwagę na detale. Ale tak naprawdę wmawiając sobie ten argument okłamujemy samych siebie, bo tak można by było pisać, gdyby państw było 2x więcej a trasy nie były by do siebie tak bardzo do siebie podobne.
W końcu zapamiętamy trasę (mimo iż generowane) to i tak nie sprawia to problemu w dostrzeżeniu detali. Fajnie natomiast wykorzystał pogodę i warunki aby zakryć gorsze tekstury, np: MGŁĘ. Ale gorsza grafika to nie zasługa silnika graficznego (ten jest na nowszym modelu EGO aniżeli DIRT Rally) tylko właśnie samo generowanych tras.
Zapraszam na moją recenzję związaną z DIRT 4.