Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Godne uwagi gry freeware, które mogłeś przegapić
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Liero, Battle for Wesnoth czy inny Happyland Adventure zna dużo osób. Zapodajmy zatem jakieś mnie znane gry!

Wpadłem na pomysł stworzenia wątku z grami freeware, które:

-bardzo nam się spodobały
- ale nie były/nie są to jakieś super "głośne" tytuły, które właściwie zna każdy, kto choć trochę interesuje się/interesował się darmowymi grami

Zacznę od moich typów:

1.Mexican Motor Mafia - niegdyś tytuł płatny, później udostępniony przez producenta za darmo. W dużym skrócie - zręcznościówka z widokiem z góry, inspirowana pierwszymi odsłonami GTA. Prosta grafika, bardzo intuicyjne sterowanie i dość spory obszar gry (plus możliwość kupowania nowych samochodów/ uzbrojenia itd) - niby dość powtarzalna, ale w praktyce nie przeszkadza to wcale w dobrej zabawie.

2.Sonic Robo Blast 2 - platformówka pseudo-3d, oparta na silniku Doom Legacy. W praniu wychodzi naprawdę świetnie - dużo biegania, skakania, nieco więcej eliminacji przeciwników niż w "klasycznych" Sonicach, ogólnie bardzo fajna rzecz. Do tego ma rozbudowany tryb wieloosobowy i masę modów (m.in. dodajacych nowe postacie). Bardzo dopieszczony tytuł (jeśli to kogoś interesuje - ma też wersje na MacOS i Linuxa).

3.Mad Monk's Revenge Definitive Edition - był sobie kiedyś Lode Runner: The Legend Return wydany na PC-ty i (trochę później ) na różne konsole. Rok później wydano wersję wspomagającą sieciowy tryb wieloosobowy, z podtytułem Mad Monk's Revenge. Producent udostępnił jakiś czas temu tę grę za darmo, ale ma ona problemy z nowszymi systemami. Tu na ratunek przychodzi fanowski "remake", który ma na celu "odtworzenie" tej gry, ale na nowym silniku. Obecnie jeszcze nie ma trybu wieloosobowego po sieci, ale dużo innych elementów (w tym bogata biblioteka poziomów dla jednego gracza) już działa jak należy. Jako osoba posiadająca oryginalnego LR: Legend Returns i LR Online: Mad Monk's Revenge mogę powiedzieć, że zdecydowanie polecam tę wersję, bo starsze ("oryginalne" okropnie "grymaszą" na nowych systemach.