Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Praca licencjacka - pomoc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie wiedziałem gdzie zamieścić ten post, więc asekuracyjnie wybrałem offtop. Jeśli to zły dział, najmocniej przepraszam.

Piszę aktualnie pracę licencjacką. Chciałbym skupić się na destrukcji bohaterów zarówno w grach jak i książkach. Wybrałem I Have No 
Mouth, and I Must Scream (gra i książka) oraz Jądro Ciemności i Spec Ops: The Line. 

Problem pojawił się przy literaturze przedmiotu. Nie znalazłem zbyt wiele publikacji. Aktualnie jestem w posiadaniu:
Kultura gier komputerowych (Jon Dovey, Helen W. Kennedy) 
Killing is Harmless (Brendan Keogh)

Jeśli ktoś zna książki/prace naukowe poświęcone moralności w sferze gier i/lub tekst szerzej omawiający I Have No Mouth and I Must Scream, to byłbym bardzo wdzięczny za informacje. Tak, wiem, Google nie gryzie. Tylko albo najukochańszy z wujków ma ostatnio gorszy okres albo ja nie umiem do niego odpowiednio zagadać. 

W każdym razie, będę wdzięczny za każdą pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
Proponuje też zrobić post na naszej grupie facebookowiej: https://www.facebook.com/groups/53444882...?ref=br_rs
Od Siebie dodam takie gry jak Spec Ops: the line, Tales of Berseria czy tegoroczna nier automata. Bo z tego co rozumiem chodzi ci o moralność bohaterów i jak się ona zapada pod napływem wydarzeń.
Drakengard 3, Nier oraz głównie zwieńczenie, czyli Nier: Automata to dokładnie to, czego poszukujesz! Wielowątkowa historia o androidach, które zaczynają kwestionować swoje działania podczas wojny pomiędzy androidami i maszynami. Na prawdę jest to must have dla twojej pracy.
@Dekakura
Tak, chodzi mi tu przede wszystkim o upadek moralny. Dzięki za link do grupy, na pewno skorzystam.

Z doborem gier nie mam akurat problemu, aczkolwiek Wasze propozycje są naprawdę ciekawe. Niestety jednak raczej z nich nie skorzystam. Dostałem wyraźne wytyczne, by trzymać się tych dwóch gier i tekstów, na których bazują, mimo że z przyjemnością dorzuciłbym tam wątek z Nier: Automata, Arthasa z Warcrafta III czy Shadow of The Colossus. :/

Doskwiera mi przede wszystkim brak literatury przedmiotu
Zapomnieliście o MGS V Torll