Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Własne pudełko typu big box
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siemanko, chciałem zrobić własne pudełko w stylu starych big box'ów lub tych na wzór z indieboksa, ale nie wiem jakie wymiary mają takie pudełka, nie wiem jak uzyskać taki fajny połysk tego kartonu, grafika na pudełku itp. Może ma ktoś jakiś poradnik jak się za to wziąć, szukałem na polskich stronach ale nic nie znalazłem lub nie umiem znaleźć. A może ktoś robi takie rzeczy na zamówienie nie w hurtowych ilościach..?
Dla mnie sprawa jest bardzo prosta, jeśli masz trochę inwencji. Poproś kogoś z forum kto ma bigboksy, żeby podał ci wymiary (wysokość, szerokość, długość) (lepsze byłyby dokładne wymiary po rozłożeniu, ale z takimi informacjami też sobie dasz radę). Jak już masz te dane to wprowadzasz je do programu graficznego i dokładasz spady (miejsca klejenia pudełka). Potem najlepiej sobie to drukować w domku i próbować składać, dzięki temu dowiesz się czy spady nie są np zbyt małe lub zbyt szerokie. Jak już skorygujesz błędy to zabierasz się za projektowanie. Gotowy projekt oddajesz do drukarni, gdzie konsultujesz na czym byłoby to najlepiej nadrukować, żeby otrzymać efekt jakiego oczekujesz. Ot tyle, cała filozofia.
A dajmy na to czy jeśli zrobiłbym taki projekt w gimpie z wymiarami pudełka, naniesioną grafiką itd. ale nie miałbym projektu rozłożonego pudełka to dali by radę coś wyczarować w drukarni?
Jak chcesz zrobić projekt z wymiarami pudełka bez projektu "rozłożonego pudełka" ? Na tym ma polegać twoja robota. Jak już ktoś będzie tak miły i pode ci tych kilka wartości to sobie to musisz przenieść sam do tego gimpa i tam zaprojektować jak to będzie wyglądać rozłożone. Ale coś mi się wydaje kolego, że jak nie potrafisz sobie wyobrazić tak prostej czynności, to nic z tego nie będzie. PS3 Has No Game

edit.
Ma to wyglądać finalnie a'la to http://prntscr.com/i6rm7q


Pomarańczowy to boki, zielony podstawy, a niebieski łączenia. Oczywiście tutaj obrazek jest tylko podglądowy więc nie znam ani wymiarów ani nie wiem czy łączenia które tu dałem będą pasować

edit2.
Już widzę, że jeśli pudełko ma być otwierane to jedna część musi być inaczej zrobiona, ale to już musisz sam pokombinować