Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Achievementy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Już wkrótce na arhn.eu pojawi się system achievementów - zabawa w której za wykonywanie różnych czynności na stronie i forum dostawać będziemy, jak na konsolach, "osiągnięcia". Pomyślałem więc, że fajnie byłoby popuścić wodze fantazji i pobawić się w wymyślanie takich osiągnięć.

Powymyślajmy wspólnie "aczisy"! Jak powinny wyglądać ich ikony? Za co powinniśmy je otrzymywać? Najciekawsze spośród opublikowanych trafią do naszego systemu, więc przyłożenie się do tematu będzie dodatkowym plusem Winking

Grafiki aczisów powinny mieć 256x256 pikseli i mieścić się w naszym szablonie, który można pobrać tutaj: http://dl.arhn.eu/misc/aczi/aczibox.psd

Jeśli nie macie photoshopa lub nie chcecie bawić się w szablony, wystarczy że zapostujecie grafikę o rozmiarach 256x256, a ja sam potem będę mógł umieścić ją w takim szablonie, jeśli zdecydujemy się jej użyć.

Pozwólcie, że dla przykładu, rozpocznę ja Smiling

[Obrazek: aczi1.jpg]
Nazwa: Fanboj Nintendo
Opis: Przeczytaj artykuł otagowany jako "Nintendo".

[Obrazek: aczi2.jpg]
Nazwa: Grem approved (sekretny achievement)
Opis: Obejrzyj forumowy profil Grema

[Obrazek: aczi3.jpg]
Nazwa: Torlled
Opis: Użyj swojego pierwszego torllface'a!

-

Achievementy mogą dotyczyć względenie wszystkiego - każdej w miare sensownej akcji - rejestracji, obejrzenia czegoś specyficznego, wypełnienia profilu, napisania X postów, otrzymanie ostrzeżenia, napisanie posta, i tak dalej. Wszystko co w miarę sensownie przyjdzie wam do głowy najprawdopodobniej dałoby się podpiąć pod nasz system Smiling Zapraszam do zabawy! Smiling
[Obrazek: scaled.php?server=718&filename=aczik2.png&res=medium]
Nazwa: Już stąd nie wyjdziesz
Opis: Witamy na forum arhn.eu!


[Obrazek: scaled.php?server=193&filename=aczik3.png&res=medium]
Nazwa: Unboxing mąki
Opis: Zmień styl forum na standardowy!


[Obrazek: scaled.php?server=33&filename=aczik4.png&res=medium]
Nazwa: Spaliła się bestia
Opis: Trzeba było cudzych budynków nie podpalać!


[Obrazek: c93066d7b3b5.png]
Nazwa: Gears of Archon 3
Opis: Odgadnij zagadkę Archon'a w kalamburach


[Obrazek: scaled.php?server=43&filename=aczik1.png&res=medium]
Nazwa: Nicość, nicość słyszę!
Opis: Dołącz do audycji podcast'u Apogeum Nicości: Gry Pasjonują!


O! Tyle mi do głowy przyszło. Pewnie po jutrzejszej szkole mój umysł będzie pełniejszy pomysłów :-)
Świetne Smiling (zapewniam)
[Obrazek: i109499_kujawski-111oneone.jpg]

Nazwa: Z pierwszego tłoczenia
Opis: Napisz swój pierwszy komentarz
11/10 - Aczi dobry.
Świetne. Pragnę więcej Grinning
[Obrazek: aczik6.png]
Nazwa: Upadło Ci mydełko? (sekretny achievement)
Opis: Grem dał Ci punkt do reputacji!

[Obrazek: i109788_101010101.jpg]

Nazwa: Dobroczynny
Opis: Daj 10 punktów reputacji



[Obrazek: i109856_noobspamer.jpg]

Nazwa: Noob Spambot
Opis: Napisz 50 postów na forum

[Obrazek: i109870_ninja.jpg]

Nazwa: Ja nie śpię, ja czuwam!
Opis: Napisz post od 3:00 do 4:00 w nocy


Jeszcze taki na dobranoc ^^
Podnoszę poprzeczkę - proponuję "po 3 w nocy" Smiling Ale załóżmy od 3 do 4.
Zrobione Winking
I fajnie Smiling A ja chciałem powiedzieć, że mamy już łącznie 29 aczi aczi! Czekamy na więcej!

EDIT: Mamy już 60 acziwmentów!
(26-02-2012, 22:23)Eksterminator napisał(a): [ -> ][Obrazek: aczik6.png]
Nazwa: Upadło Ci mydełko? (sekretny achievement)
Opis: Grem dał Ci punkt do reputacji!

A może takie "aczi" za indywidualny punkt od każdego moda/admina/redaktora? Fajne konkursy można by było organizować :P

I oczywiście aczi typu "masz je wszystkie!" po zebraniu całego "seta"
Z całym setem będzie ciężko, liczba aczi wynosi obecnie 62 i podejrzewam, że jeszcze urośnie Smiling Ale pomyślimy Grinning
Mam nadzieję że większość będzie ukryta. Co to za frajda postępować z opisem żeby jakiś aczek wpadł. Lepsza jest niespodzianka. Jeszcze przydałby się ten motyw dźwiękowy z ps3 przy wpadaniu ;p
Zdecydowana większość będzie ukryta Grinning I powiem szczerze, że czasami będzie się trzeba nieźle natrudzić aby odblokować danego aczi :P
No i to chciałem usłyszeć. Tylko żeby się komuś nie wyrwało po przyjacielsku. Kumoterstwu i nepotyzmowi mówimy stanowcze nie ;p
Cieszę się, że pomysł achievementów przypadł wam do gustu i z przyjemnością chciałbym ogłosić, że zalążki systemu pojawiły się właśnie na stronie. Z czasem system będzie rozbudowywany, ale początki frameworka są już dostępne i lada moment będzie można odkrywać i zdobywać pierwsze acziwmenty. Kolejne będą sukcesywnie dodawane do systemu. Miłej zabawy w zdobywanie aczi-aczi Smiling
A skąd wiem, że go zdobyłem/ gdzie mogę je przeglądać ?

edit: NVM już wiem Laughing
Usłyszysz charakterystyczny dźwięk ;p
Dobra robota Trollface
Zaczyna się wesołe nabijanie aczi aczi Trollface
Dark Archon i Grem są wspaniali . Cycki . swinub. (arczi test)

edit: dupa Childish
I wszyscy jak ciecie z tymi jedynkami wygladamy ;p
Sprzedam konto

cena: 50 zł
mam 5 aczivmentów.
Kurde, przestańcie już nabijać posty, żeby aczi dostać Trollface
Stron: 1 2