Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Wymieranie PSP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszem i wobec, Nazywam się Maciej i chciałbym przybliżyć wam wymieranie konsoli PlayStationPortable(PSP). Jest to spowodowane malejącą liczbą gier wychodzącą na w/w platformę. Powiedzmy sobie szczerze, co nowego czeka nas w najbliższym czasie na psp ? NIC, kompletnie nic. Hombrew na psp już się robić nie opłaca, Gry w zasadzie już nie wychodzą ... No może oprócz znanych fif które robią masowo. Ta konsola będzie teraz wyglądała jak ps2, raz na ruski rok wyjdzie jakaś gra, nie wliczając Fify i PES a sklepy będą ją ciągle sprzedawać, sam jestem posiadaczem PSP 3004 no i przez parę mieś. byłem zadowolony. Lecz po ogłoszeniu premiery PSV wszystko jakby runęło. Teraz zobaczmy fora i strony z premierami gier na psp.
Miasto gier.pl - 2 premiery na 2012 rok ! Idiot squad (??) I Avengersi.
gry-online.pl - 2 premiery na 2012 rok ! God Eater 2, Gungnir

Więcej informacji nie znalazłem Childish, patrząc na rok 2010/2011 to BARDZO uboga lista, niestety taka jest siła rzeczy i biegnąca technika sprzętu, tak myślę że za max rok PSP przestanie być sprzedawane w sklepach (ew. allegro) ponieważ nie będzie się już opłacało wydawać na niego gry. I tu moje pytanie, jak sądzicie o psp? Co się z nim stanie? Jaka będzie jego sytuacja w najbliższym czasie ? Ja sądzę że będzie marna. Pozdrawiam i dziękuje za poświęcenie czasu temu słabemu artykułowi. Maciej
Psp ma się dobrze. Co miało wyjść to wyszło, do ogrania naprawdę dużo tytułów. Jest naprawdę dobrym zamiennikiem vity dla chcących wydać mniej na "mobilne granie". Zależy oczywiście jaki typ gier lubisz, jeśli nie jestem fanem jrpg to aż tak różowo nie jest Happy_2
Ja się tylko odniose do wypowiedzi o "zaprzestaniu sprzedawania konsoli". Będą sprzedawać, bo dlaczego by nie? Jasne że nie będzie to w takich ilościach jak przy premierze czy trochę później, ale mimo to nadal ze dwie stówki za sztukę możnaby komuś sprzedać. Dla przykładu ja bym kupił PSP ze względu na niektóre gry (KH: Birth By Sleep, Crisis Core etc.) ale tylko dlatego, że owe gry to swojego rodzaju exclusivy dla psp, mimo że nie jest to moim priorytetem to konsolkę jeszcze gdzieś kupie na pewno Smiling
Jesli dobrze pamiętam to psp nadal najlepiej sprzedaje się w japonii, nawet po premierze vity i 3dsa.
3ds nie był wielkim konkurentem psp więc o nim nie mówimy, lecz tak jak mówię, może sprzedawane będzie (jak ps2) lecz wychodzić będą tylko fify ....
PSP sprzedaje się dobrze ponieważ (bądźmy szczerzy) jest śmiesznie proste w modyfikowaniu. Klik klik i jest. Jednak także jest prawdą, że gdyby nie świetne eksklusiwy, PSP niemiałoby nic do gadania na rynku. Mamy świetne gry, mamy tani, bardzo dobry sprzęt, to czemu ludzie mieliby go nie kupować?
Mało gier robią na psp bo Mało osób je kupuję teraz można przerobić psp i ściągać gry za free więc 1 osoba kupi 100.000 ściągnie ...
(28-06-2012, 20:26)xxseba napisał(a): [ -> ]Mało gier robią na psp bo Mało osób je kupuję teraz można przerobić psp i ściągać gry za free więc 1 osoba kupi 100.000 ściągnie ...

Nie chodzi o kwestię kupowania/niekupowania konsoli, sprzęt ma swoje lata, wyszła Vita, wiec wszyscy polecieli klecić na nią gry. Co do piractwa to jesteś w błędzie, i mam nadzieję, ze jak dorośniesz (nie wiekiem, tylko intelektualnie) - to zrozumiesz Smiling (tak jak ja :P)
Przecież w Japonii nadal wychodzi tona gier Heart
Może Europejski i Amerykański rynek gier na psp biednieje ponieważ nie wszystkie gry mają dystrybucje poza Japonią , ale w Japonii nadal wychodzi spora ilość gier na psp.
(19-03-2012, 15:38)Nozie napisał(a): [ -> ]przez parę mieś.

Mieśonców?

To jest naturalna kolej rzeczy. Co prawda- jak już wcześniej wspomniano- w Japonii wygląda to inaczej, ale Japonia to inny wymiar.
U nas po premierze nowego handhelda ten starszy zostaje wyparty. Tak samo jak z PS One, PS2 itd.

Musisz się pogodzić z tym faktem i zbierać na PSV, ale śpieszyć się nie musisz, bo jak wszyscy wiemy: PS Vita has no games : ( przynajmniej teraz.
Cytat:Musisz się pogodzić z tym faktem i zbierać na PSV

Rubbish! Nic nie musisz! Wszem wobec wiadomo, że na PSP wyszło wiele dobrych tytułów i warto je ograć, a to że wyszła Vita, nie oznacza, że PSP trzeba odstawić w kąt z powodu domniemanego zestarzenia się. Sam akurat jestem krok przed kupnem PSP i mam nadzieję, że z konsolką długo będę się bawił, zważając na jej ogromne możliwości.
Naczy źle się trochę wyraziłem. Oczywiście, że nie musi kupować, bo PSP faktycznie ma dość dużo dobrych tytułów. Chodziło mi bardziej o to, że jak potrzebuje więcej premier to niech sobie PSV kupi.
Powiem tak. Do PSP chętnie wracam od PSV i od konsol stacjonarnych. Mimo to jest reguła. Gier mniej- użytkowników więcej. Staniała, wyszła Vita i nagle połowa Polaków zauważyła Playstation Portable...
PSP wymiera, to już nie ta technologia. No i jedynym atutem było zabieranie tego w podróż, bo tak, to gry wieloplatformowe były prawie dokładną kopią z PS3.
Jak dla mnie wystarcza to co już jest. Przez dłuższy czas jeszcze nie ma się jak nudzić przy psp Smiling
Jak dla mnie psp jest platformą na którą jest stworzone wiele gier i każdy znajdzie coś dla siebie. Na plus można też dodać porty z psx i dużą społeczność tworzącą (głównie darmowe) programy do psp.
Moim zdaniem PSP wymiera jest 7 letnią konsolą... Brak jej innowacji itd. Ale wiem ja z moją konsolą spędziłem 3 lata świetnej zabawy. Dzisiaj mija równo rok jak wgrałem na nią autorski system 6.60 Pro B-10 i 1,5 roku jak wgrałem oryginalny 6.60... Tego samego dnia byłem na stronie Play Station i ściągałem ten soft, i zwiesił mi na chwilkę net więc odświeżyłem stronie i zobaczyłem wielki baner z Vitą i napisem "Trwają prace nad nową konsolą NGP " No i w tedy już wiedziałem że nasze ukochane PSP pójdzie na emeryturę i teraz jest masakryczny problem z jakimiś grami... Być może będę kupować PS4 albo Vitę...
PS. Przestali produkować PS2 więc to co jest w sklepach to tylko co było w magazynie

Stare, dobre psp...
psp wymiera, ale będzie vita (przynajmniej mamy taką nadzieję)
Psp jest dalej bardzo dobrą przenośną konsolą, dużo plusów związanych z ceną i duża ilość super tytułów.