Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Zniszczone PSP?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Pożyczyłem swoje PS jakiś czas temu i dotarło do mnie z powrotem w opłakanym stanie. Lewy trigger jest zalany kropelką w taki sposób, że cały czas jest wciśnięty. I tak się zastanawiam jak to naprawić? Zmywaczem wyczyścić czy jak? Ponadto nie działa UMD (znaczy napęd odpala ale dysków nie czyta). Chcę ożywić swoje PSP i dlatego proszę o pomoc w usunięciu tego gówna z psp.
PSP odpala Tekkena 6 z karty. Przy włączania VSH Menu się zawiesza. Jak naciskę HOME to nie mogę wybrać innej opcji niż "No". Nie działa analog.

Towarzysze, pomożecie?! Winking
Uuuu poważna sprawa, ja bym radził rozebrać psp na części i ten trigger ostrożnie przeczyścić zmywaczem, do psp zamontować jak wyschnie ! Co do UMD, sprawdź czy szyny są na chodzie ew laser, jeżeli nie to masz 2 opcje : albo kupno nowego i samodzielne zamontowanie lub oddanie do serwisu. Co do zawieszeń, spróbuj zaktualizować soft do najnowszego i nie instaluj na razie przeróbki. Analog tak samo jak UMD, samodzielne i serwis. Psp masz w opłakanym stanie więc nie wiem czy opłaca się inwestować w to ponadto że naprawy wyniosą bardzo dużo.... Pozdrawiam Maciej
Nozie więc co radzisz? Wyczyścić obudowę i sprzedać komuś?
Możesz wyczyścić i sprawić jak najlepsze wrażenie obudową, możesz także wystawić na allegro w częściach lub jako uszkodzone. Osobiście nie wkładał bym pieniędzy w nią, wyczyścić sprzedać i za pieniądze dołożyć i kupić nową ew zbierać na PSV.
Ja bym to oddał osobie której pozyczyles i kazał płacić za naprawe
Dokładnie jak kolega wyżej. Jak ci za przeproszeniem zje*** to niech teraz płaci bo ty mu chyba w dobrym stanie pożyczyłeś, a jak jest taki łom że nie chce płacić. Pamiętam jak kupiłem GTA IV na PC w dniu premiery zainstalowałem u siebie i pożyczyłem dla kolegi to w dobrym stanie nie wróciła, i miałem problem bo mi chajsu nie chciał oddać, więc teraz pożyczam tylko zaufanym osobom. I niech moja sytuacja z sytuacją kolegi będzie dla was przestrogą.
Nie wiem jak wy panowie, ale ja proponuję zajęcie się tym typkiem. Tak się najzwyczajniej w świecie nie robi... Powinieneś egzekwować od niego zwrot choćby części wartości sprzętu.

Ale żeby nie offtopować to PSP jest w tak opłakanym stanie, że naprawdę sensowniej będzie jeśli zainwestujesz w jakiś używany egzemplarz na aukcji, ponieważ doprowadzenie Twojego sprzętu do stanu używalności może Cię wynieść więcej od ceny używanej konsolki.