Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problemy z pc.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od paru tygodni mam problemy z moim pc. Chodzi o to ,że komputer wyłącza się na najmniejszych grach np w super meat boya pograłem z 10 min i się wyłącza a na jakiś lepszych jak gta 4 około 5min. Komputer trzy dni temu był w naprawie i gościu z serwisu mówił o problemach z przegrzewaniem oraz zasilaczem . Wymienił zasilacz i zmienił chłodzenie z pasywnego na aktywne ale problem nie znikł.

Moje parametry komputera:
Win XP service pack 3
Procesor AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 5000+, 2611 MHz
Karta graficzna Geforce 8600 gt 512 mb
2gb ram

Komputer wyczyszczony, posmarowany pastą oraz obroty radiatora ustawione na maxa
Taki problem oznacza zazwyczaj zbyt wysoką temperaturę nic więc dziwnego, że został w ten sposób zdiagnozowany. Proponuję następnym razem, gdy dojdzie do zwiechy wejść do biosa (zazwyczaj Del albo F2 albo F10 albo F9... albo inny przycisk Grinning poszukaj instrukcji w sieci jeśli nie wiesz jak to zrobić). Tam w jednych z menu powinny być wyświetlane temperatury monitorowanych komponentów. Spisz te wartości i wróć do nas z wynikami. Przy uruchomieniu temperatura powinna wynosić ~25-35 stopni i stopniowo wzrastać. Gdy przekroczy wartość "krytyczną" (to już zależy od komponentów, ale powyżej 60 stopni lepiej zacząć się martwić) komputer wyłącza się automatycznie, żeby uchronić elementy przed przepaleniem.
Zamiast używać biosa użyłem Everest ultimate edition.
Temperatury:
Procesor-35 stopni
Procesor graficzny-45 stopni
Płyta główna 50 stopni
Dziwi mnie to że jest założony nowy radiator, nowe dwa wentylatory jeden na karcie graficznej i drugi obok oraz nowy zasilacz 450 watów.Sam nie wiem skąd takie temperatury po wyczyszczeniu oraz z pastą na procku.

Temperatura ogólna we wnętrzu komputera to 25-30 stopni. Temperaturę ogólną widzę po specjalnym termometrze w komputerze. A powietrza wewnątrz 25 stopni
Po pierwsze, wyczyść bebechy komputera. W przypadku karty graficznej okręć radiator i przeczyść wszelkie szczeliny, w przypadku cpu wyczyść łopatki chłodzenia i też szczeliny radiatora. Możesz też sprawdzić płytę główną z drugiej strony czy jakieś elementy nie są przepalone (wygląda to dość charakterystycznie, okolice lutów robią się ciemno brązowe).
Druga sprawa, czy te wartości podałaś, to wartości w czasie uruchamiania gier czy wartości gdy system działa bez żadnego obciązenia? Bo raczej interesuja nas wartości przy obciążeniu... Jeśli to jest bez obciążenia, to spróbuj uruchomić grę w oknie i spisz wartości z momentu wyłaczenia się.
P.S. Komputer w ogóle się wyłacza, czy tylko zawiesza? To spora różnica wbrew pozorom...
Wszystko już naprawione. Gdy robiłem wszystko co mi radziliście i tak się wyłączał.Po oddaniu komputera do serwisu powiedzieli że płyta główna padła. Kondensatory na płycie głównej napuchły.
Sądze że nazwa tematu jest ogólna, więc można z tego wątku zrobić ogólne miejsce na problemy z pc'tami (Jeśli się pomysł nie spodoba, wystarczy dać znać to usunę posta).
Piszę w zasadzie w imieniu kolegi, bo ma pewne problemy, cytując:

"Mam mały, dość kłopotliwy problem, aczkolwiek banalny. Otóż jakiś czas temu zakupiłem nowy sprzęt; procek, RAM oraz płytę główną. Po podpięciu wszystkiego okazało się, że magistrala łącząca CD-Rom z płytą główną nie ma wejścia, właśnie na płycie głównej. Kupiłem z tego powodu przejściówkę, wypiąłem magistralę, która okazała się zbędna w tym kompie, podpiąłem wszystko do siebie i odpalam kompa...

Czytałem, że w Biosie trzeba ustawić z Master na Slave, czy tam na odwrót, aby przejściówka zaczęła działać. Myślałem, że będzie działać bez tego... niestety, komputer zaczął wariować - sam się podkręcał do maksymalnej mocy, nie przechodził fazy ładowania systemu operacyjnego lub sam się resetował. Wypiąłem przejściówkę - wszystko chodzi bez zarzutów.

Podpinam na nowo, wchodzę w Biosa, aby poszukać tego przełącznika z Master na Slave (albo na odwrót), ale za cholerę nie mogłem tego znaleźć. Szukałem w necie, gdzie jest taki przełącznik lub jak to należy podpiąć, aby wszystko działało, niestety, nic nie znalazłem.

Jeśli ktoś będzie wiedział, jak to należy zrobić i mógłby mi to opisać krok po kroku, to byłbym wdzięczny. W ostateczności zaniosę kompa do serwisu, ale wolałbym, aby obeszło się bez dodatkowych kosztów."
Za moich czasów przełącznik z Master na Slave to była zworka (o ile dobrze pamiętam), ale ja się PC nie zajmuje od 10 lat... :/
Witam !
Problem mam z napędem DVD wyskakuje mi error "Nie można znaleźć aplikacji".Ten błąd wyskakuje mi przy każdej płycie próbowałem już wszystkiego (poprawianie kabli,skanowanie systemu itp... ).
Em... fajnie, ale kiedy ten błąd wyskakuje?
Wywal sterowniki napędu w menadżerze urządzeń i zrestartuj system.
Znajomy miał kiedyś wirusa, który mu "podwędził" w ten sposób Autostart w systemie - w momencie wejścia na dowolny dysk, kartę pamięci, płytę wyskakiwał mu komunikat o tym, że nie można znaleźć aplikacji. Czy płyta czyta się, gdy klikniesz na napęd prawym przyciskiem i wybierzesz "Otwórz"?
Nie nic to nie daje.