Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Co warto zaliczyć na PS One?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Ostatnio trafiła mi się fajna okazja.
Kupiłem Playstation 1, które kilka lat przeleżało u kogoś nieużywane w szafie. Tak więc moje niespełnione marzenie z dziecinstwa w końcu się ziściło (choć od dawna jestem użytkownikiem PS3).

Początkowo wierzyć mi się nie chciało w opis, ale jak przyszła do mnie konsola to się uspokoiłem. Rzeczywiście konsolka wygląda jakby dopiero co wyszła ze sklepu - jest w rewelacyjnym stanie. Skoro już się tak chwalę, to nawet fotkę wstawię! a co Winking - Link

Jak widać na fotce do kompletu było dołączone trochę gier. Ale tylko 2-3 tak naprawdę mnie interesują. Mam więc do was prośbę:

Podajcie mi swoje typy gier, w które każdy użytkownik PS1 zagrać powinien Smiling
Proszę tylko aby to były gry w miarę przystępne cenowo Winking

PS. Nie chce final fantasy Grinning No chyba ze Arhn zrobi interesujaca pigule o tej serii Grinning
Brave Fencer Musashi
Crash 1, 2, 3
Silent Hill
The Neverhood 2 aka Skullmonkeys
Parasite Eve 2 (Jedynka imho nudna)

Taka bardzo mała lista narazie, bo nic nie przychodzi do głowy na tę chwilę
(25-04-2012, 23:49)Chmurowaty napisał(a): [ -> ]Brave Fencer Musashi
Crash 1, 2, 3
Silent Hill
The Neverhood 2 aka Skullmonkeys
Parasite Eve 2 (Jedynka imho nudna)

Taka bardzo mała lista narazie, bo nic nie przychodzi do głowy na tę chwilę


Dodam jeszcze ze bardzo interesowały by mnie party-playe Smiling
Co do Crasha, to chyba kiedys byla jakas wersja, gdzie jezdzilo sie samochodzikami i rozwalalo inne?
Oh, okej. No, było "Crash Team Racing", oprócz tego "Crash Bash" <- Typowy party-play. Powinno przypaść do gustu
Taka lista powinna składać się oczywiście z całej serii Crash'a, 1 i 2 Medievila, Resident Evil 3 bo to raczej była najlepsza część tej serii i pierwsza część Raymana. To taka skromna lista w co grałem i co polecam z doświadczenia.
Rzekłeś nie dla FF a ujdzie Chrono Cross, Vagrant Story i Xenogears ?
-Gran Turismo 2
-Tekken 3
-Gex 3
-Silent Hill
-Driver
-Tony Hawk Pro Skater 2

To są gry które pamiętam i dobrze wspominam, podpisuje sie obiema rękami jeszcze pod wspomnianym Medievilem i Crashem
(26-04-2012, 10:07)Amai988 napisał(a): [ -> ]-Gran Turismo 2
-Tekken 3
-Gex 3
-Silent Hill
-Driver
-Tony Hawk Pro Skater 2
-Resident Evil3

To są gry które pamiętam i dobrze wspominam, podpisuje sie obiema rękami jeszcze pod wspomnianym Medievilem i Crashem

To aktualnie na mojej liscie juz jest

Silent Hill
THPS2
Tekken3
Crash'e

(26-04-2012, 00:52)Sajgon napisał(a): [ -> ]Rzekłeś nie dla FF a ujdzie Chrono Cross, Vagrant Story i Xenogears ?

Ogólnie tego typu produkcje jakos mnie nie kręcą Smiling

What else? Grinning


Ogólnie całą serie Resident Evil, 2 to prawdziwy kombajn pod względem replayability. 4 scenariusze i dodatkowe smaczki
Bushido Blade, Future Cop, G-Police.
Witam serdecznie z racji pierwszego postu na forum, a którym jednocześnie mogę się narazić niektórym, konkretnie przez małe odkopanie tematu. Cóż, dział Oldschool dla konsol stacjonarnych, i takie pustki? Musicie mi wybaczyć Winking

Dla autora chciałem przybliżyć kilka ciekawych pozycji, i z pewnością inni zainteresowani znajdą coś dla siebie ale też warto- w moim mniemaniu- pozostawić taką informację dla potomnych. A może ktoś z teraźniejszych graczy uroni łezkę, dopadnie go nostalgia i odkurzy swojego Szaraczka? Kto to wie...

RPG (oprócz świetnych części Final Fantasy 7, 8, 9):
- Vagrant Story
- Suikoden
- Chrono Cross
- Chrono Trigger
- Diablo
- Blood Omen: Legacy Of Kain
- Parasite Eve
- The Legend of Dragon- zapomniana perełka moim zdaniem

Gry Platformowe:
- Crash Bandicoot- seria
- Tombi!, Tombi 2
- Spyro- seria
- Oddworld: Abe's Oddysee
- Sheep, Dog, 'n' Wolf
- Croc
- Nieśmiertelny Ape Escape

Horrory (czyli to co ubóstwiam wręcz):
- Bezapelacyjny mój numer jeden, czyli seria Resident Evil (kombinacja części dowolna, chociaż moim zdaniem najlepsza jest druga część, następnie jedynka i trójka)
- Silent Hill
- Dino Crisis
- Alone in the dark 4
- Alien Ressurection- granie w ten tytuł kiedy jest jasno, to grzech Winking
- Koudelka

Gry Akcji:
- Fear Effect 1 i 2
- Legacy of Kain: Soul reaver
- Tomb Rider- seria
- Duke Nukem: Land of the babes
- Syphon Filter- Seria
- Metal gear Solid
- Medievil 1 i 2
- Tenchu 1 i 2
- C-12
- Chase the Express
- Driver

Bijatyki(kolejny ulubiony gatunek):
- Tekken- naturalnie trzecia część króluje, nieznacznie za nią druga i pierwsza
- Soul Blade (eu)/Soul Edge (jap)
- Bloody Roar
- Mortal Kombat Trilogy!
- Street Fighter- zdecydowanie polecam edycje 2d, odsłony 3d niby są są fajne, ale nie czuje się tego klimatu
- SMACKDOWN! 2
- Capcom vs. SNK: Millennium Fight 2000 Pro

Wyścigi:
- Oczywiście Gran Turismo
- Colin McRae 2.0
- Toca- seria
- Need For Speed- Seria
- Carmagedon (!)
- Ridge Racer
- Wipeout
- Destruction Derby

Strategie:
Tutaj dużego pola manewru nie ma, ale coś się zawsze znajdzie.
- KKND
- Comand & Counquer: Red Alert
- Front Mission
- Theme Hospital
- Warhammer

FPP/FPS:
Podobnie jak wyżej, ale...
- Quake 2
- Rainbow Six
- Delta Force: Urban Warfare
- Medal Of Honor 1 i 2
- DOOM

Gry sportowe:
- PES
- NBA Live
- Cool Boarders
- Tony Hawk's Pro Skater- seria

Typowe gry Multi tudzież Party Games:
- Crash Bash
- Crash Team Racing
- Speed Freaks
- Worms
- Hog's of War- niewiedzieć czemu tytuł też zapomniany. Bardzo przypomina Wormsy, tyle, że gra się armią świń, a oprawa jest w 3d.
- Dance Dance Revolution, generalnie wszytskie sprawują się świetnie. Oczywiście wymagana mata, ale zabawy sporo. Chyba, że ktoś rozumie "party" jako siedzenie i połykanie następnych kieliszków/butelek.
- Bomberman (!)
- Point Blank
- oczywiście wyżej wspomniane gatunki oferujące tryb multi, zależy już tylko od preferencji użytkowników.

Jeżeli pominąłem jakiś gatunek, to napiszcie. Tytuły, które wymieniłem nie są zlepkiem randomowych pozycji znalezionych w sieci, lecz sprawdzone na przestrzeni kilku, a nawet kilkunastu lat przeze mnie i z pełną odpowiedzialnością mogę je polecić. Biblioteka na PSX jest tak szeroka, że coś zapewne mi umknęło, jednak wystarczy napisać co kogo interesuje i z pewnością coś się znajdzie Smiling

Jeżeli stwierdzicie, że taki post/topic jest godny uwagi, to również dajcie znać. Postaram się wówczas- jeżeli czas na to pozwoli- stworzyć odpowiedniki w/w dla reszty konsol, które zasługują na miano "Oldschool".




- Gran Turismo
- Gran Turismo 2
- Driver 2
- trylogia Crash Bandicoot
- Crash Team Racing
- Crash Bash
- Medal of Honor
- Medal of Honor Underground
- Tekken 3
- Ridge Racer Type 4
- Bloody Roar 2
Parasite Eve. Definitywnie.
Valkyrie Profile - no po prostu masakrator gierka.
Całą seria TOnego HAwka polecam!!!!
ZASTRZELE! Tylko jedna osoba wymieniła legendarnego spyra? Jak dla mnie to najlepsza platformówka na psxa na równi z crashem.
By nie powtarzać powyższych już tytułów dodam może
Gex: Enter the Gecko
Sheep Dog'n Wolf
Rayman Rush
Rival School 2
Bugs Bunny Lost in Time
Bugs Bunny and Taz: Time Busters
Megaman X6
Gran Turismo
Ja sam polecam Destruction Derby i Destruction Derby 2 Grinning
Wszystkie Crash Bandicoot jakie są na PS One
Resident evil takze wszystkie częsci
Rollcage jeździ się samochodzikami i rozwala inne jezdzi sie po suficie itp
Silent hill i jak narazie nic nie przychodzi mi do głowy
Valkyrie Profile - Lenneth, koniecznie!

Mały apel: Co Wy na to, by kolejne posty w tym temacie z grami wartymi ogrania na PS One były poparte argumentacją, dlaczego typujecie ten a nie inny tytuł? Sama fraza "Gran Turismo" dla przeciętnego gracza nie mówi nic o tych aspektach gry, które godne są uwagi i sprawiają że tytuł wart jest zobaczenia. ~bleub

Ja ze swojej strony polecil bym:
-Medal of HonorCryingMoje pierwsza gra Grinning) Najlepszy tytul wojenny na PSone poprostu TRZEBA ZAGRAC Smiling
-Driver; z tego co pamietam to pierwsza samochodowa gra 3D ktora daje wolne miasto do eksploracji w grze sa 4 miasta, gra dzieje sie w latach siedemdziesiątych fajne misje i fajna muzyka w tle Smiling
-Duke Nukem 3D; Klasyk FPS ze swietnym poczuciem humoru, jak na tamte czasy (1997) duza interakcja z otoczeniem, duzo tajnych miejscowek, wysoki poziom trudnosci
-Tekken 3; Najlepsza bijatyka EVER!!! Liczba zawodnikow, Soundtrack, fizyka gry, grafika a z reszta w to chyba gral kazdy Winking
-Syphon Filter 2; Gra na 2CD, Fajna fabula, widok z 1 i 3 osoby, jedna z moich ulubionych gier na PSone
Legacy of Kain: Soul Reaver; Swietny klimat ,spory swiat moim zdaniem najlepsza przygodowka na PSone
-Gran Turismo; pierwszy symulator wyscigow z uzyciem analogow, masa zabawy na 2 playerow, chyba ok 300 samochodow, Gran Turismo 2 tez jest super ale jednak wiekszy sentyment mam do 1 czesci dla tego polecam te czesc
-Fighting Force; uliczna bijatyka najlepiej grac z kims (wieksza frajda :P) 4 roznych zawodnikow do wyboru, czesto mamy wybor w ktora strone isc wiec gra zacheca by zagrac kilka razy od poczatku
-Tony Hawk's Pro Skater 2; duzo wieksze mozliwosci niz w popszedniej czesci, budowa wlasnego skate parku, swietne trasy, sporo trikow do wyboru i ponownie swietna zabawa na dwuch
-Future Cop L.A.P.D; - wcielamy sie w robota policijnego, duzo akcji na ekranie, ekstra multi
-Resident Evil; polecal bym zapoznac sie z cala trylodia ale moj faworyt to trzecia czesc ale trzeba zaczac na hard mode bo na easy jest zdecydowanie za latwo
-Oddworld: Abe's Oddysee; ---> http://www.youtube.com/watch?v=6V1AyUZwgys
-Rayman; Platfarmowka z serii jedyna sluszna droga prowadzi w prawo... gra jest bardzo kolorowa i trudna ostatnio odpalilem i utknelem w jednej z muzycznych plansz xP a za malego gnojka przeszedlem cala gre...

To tak na szybko jak mi sie jeszcze co przypomni to napisze
Pozdro
Prosta,ale naprawdę super gra: Kula World
Szkoda,że na PS One nie ma Ratcheta & Clanka Torll Winking
Ja ze swojej strony mogę polecić Silent Hill. To gra w którą powinien zagrać każdy posiadacz PlayStation, przede wszystkim ze względu na klimat gry. Lubię ścieżkę dźwiękową w grze, ale nie każdemu musi przypaść do gustu. Dla mnie jest na plus! Generalnie jak ktoś się lubi bać to można pograć całkiem przyjemnie.
Serio nikt z Was nie napisał 'Metal Gear Solid'? Shame trochę...

To co ja polecam:

Platformery:

-Gex: Enter The Gecko
-Gex: Deep Cover Gecko
-Crash Bandicoot
-Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back
-Crash Bandicoot 3: Warped
-Croc (na upierdliwego)
-Spyro The Dragon
-Spyro 2: Ripto's Rage
-Oddworld: Abe's Oddysse
-Oddworld: Abe's Exodus

Bijatyki:

-Soul Edge
-Tekken 3
(mnie mordobicia nie jarają)

Horrory:

-Nightmare Creatures
-Resident Evil
-Resident Evil 2
-Resident Evil 3: Nemesis
-Silent Hill
-Dino Crisis

Gry akcji z domieszką FPS:

-Metal Gear Solid
-Medal of Honor
-Quake 2
-Tenchu: Stealth Assassins
-Tenchu: Birth of Assassins
-Black Dawn
-One
-Apocalypse

Samochodówki:

-Driver
-Driver 2
-Crash Team Racing
-Carmageddon

Sportowe:

-Tony Hawks Pro Skater 2

(nie lubię sportowych więc przy tym zostanę)
Stron: 1 2