Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Najlepsze znane wam soundtracki z gier
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Witajcie!
Chciałbym się od was dowiedzieć czegoś na temat elementu tła muzycznego, czyli po prostu soundtracku.
I nie mam na myśli zwyczajnych soundtracków, które są po to by zapełniły ciszę podczas rozgrywki. Mam na myśli coś bez czego dana gra nie byłą by tym samym, takiego bez którego niepowtarzalny klimat by w połowie wygasł , albo takiego który powoduje że wspomnienia o danej grze natychmiast wracają z łezką w oku.

Jeśli chodzi o mnie to chcę tu raczej wymienić nie poszczególne gry, a pojedynczego autora owych ścieżek dźwiękowych. Mam na myśli człeka, który zwie się Alexander Brandon. Stworzył on soundtrack do takich gier jak: Tyrian 2k, Unreal, Unreal Tournament, Deus Ex, Jazz Jackrabbit 2. Nie wiem jak on to zrobił ale we wszystkich tych grach soundtrack wyszedł przewybitnie, totalna rewelacja. Sam sobie się dziwie jak często wracam do jego muzyki. Coś niesamowitego...

Chciałbym zobaczyć wasz wybór. Winking Piszcie! : D
1. SHENMUE Heart
2. L.A. Noire (świetny klimat!)
3. Heavy Rain (no spoilerz please bo będzie ban)
4. The Saboteur (soundtrack budował klimat)
5. Fallout 3 (te 4 tracki, które leciały w radiu)
6. Rayman Origins
7. ... a więc również Loco Roco
8. Singstar Torll
Mi się bardzo podobały soundtracki z takich gier jak:
- Journey (Muzyka tu praktycznie gra najważniejszą rolę)
- Rayman Origins (Luźne utwory pasujące idealnie do tej gry)
- Shadow of the Colossus (Niby cicha i spokojna gra, a jak przyjdzie co do czego to muzyka tworzy całą magię)
- ICO, ta sama sytuacja co z SotC
1.Mirros edge Heart
2.Crysis 2
3.Wiedźmin ( obydwie część)
1. Mafia: The City of Lost Heaven, oraz Mafia II.
2. Stalker - wszystkie części.
3. Call of Duty Modern Warfare 2 - Hans Zimmer zawsze robi idealny soundtrack.
4. Max Payne - wszystkie części.
1. FlatOut 2 - soundtrack jest po prosu epicki, do dziś mam cały na kompie. Idealnie podkreśla ten rodzaj wyścigów.

Muzyka z menu deus ex human revolution też była całkiem spoko
Wszystkie soundtracki z Silent Hill'i, robione przez Akire Yamaoke
Fallout 3 - podobnie jak Dorkczęzo, radio było fajniusie
Rayman 3 i Origins - super utwory, bardzo pasujace w rozgrywke
Deus Ex, ale ten pierwszy - świetna ścieżka dźwiękowa, wlepiała się w deusowski steampunkowy klimat.
Superbrothers: Sword and Sworcery - Heart Heart Heart
Bastion - świetny soundtrack + ten lektor = miazga
Rayman Origins - lekkie, rozluźniające kawałki
Mafia - klimatyczne :P
Total Overdose - Grinning
Wiedźmin zarówno pierwszy jak i drugi, GTA:SA chodź z tej części muzyka zapadła mi najbardziej co w całej tej serii soundtrack jest niesamowity, Diablo II, Tony Hawk Pro Skater 4, NFS:MW, Fifa Street 2.
Chyba najbardziej prze ze mnie lubianym jest soundtrack z GTA 3. Między innymi ze stacji MSX FM oraz Game FM.
Zdecydowanie THPS4 i tum...dum...dum gitara z Tristram chyba nie muszę tłumaczyć o co mi chodzi?Tak stare dobre diablo I i II tylko nie III bo w trójce soundtrack jest 100x GORSZY naprawdę! Dodam jeszcze z ostatnich tytułów Hotline Miam.
Gdybym miał wybrać ten najlepszy soundtrack byłby nim OST z Metal Gear Solid 3. Muzyka, która idealnie podkręcała każdy z momentu rozgrywki. Jednak, aby ożywić ten temat proponuje, aby nie tylko wymieniać całe ścieżki dźwiękowe, ale konkretne kompozycje.

Battlefield 2 - MEC Theme

Heroes of Might and Magic 3 Title/Main Menu Music

Metal Gear Solid 3 Snake Eater Main Theme

TES V Skyrim Main theme

Bonus:
Kompozycja stworzona przez fana. Moim zdaniem lepsza, niż oryginalny motyw przewodni.
John Dreamer - It's Time
- Diablo I oraz II
- Thps 4, THAW
- Guitar Hero 3
- Fallout 3 / New Vegas
- Overboard
- Need for speed : Underground 2,Most Wanted, Carbon
- Deus Ex : Human Revolution
- Rayman 2 oraz 3
- Battlefield Bad Company , Bad Company 2
- Heroes of Might and Magic III
- Final Fantasy : Crisis Core
I jeszcze wiele więcej Smiling
Dovahkiin, Dovahkiin... - Chyba wszyscy to znają. :]
Ciężko stwierdzić jaki soundtrack był najlepszy, ale po dłuższych przemyśleniach stwierdzam, że są to:

- Fallout 3
- Mafia
- Call of Duty 4: Modern Warfare
- Total Annihilation
- NFS: Most Wanted
- Test Drive: Unlimited
- Heroes III
- Rayman 2,3,Orygins

Zapewne zapomniałem o wielu świetnych motywach, ale to są takie pierwsze skojarzenia.
-Fable:TLC (Oakvale Heart)
-Max Payne
-Tony Hawki wszelakie, z naciskiem na PS4
Soundtrack z Mount&Blade jest miażdżacy!
Ale... najlepszy jaki znam - Tropico, wszystkie części Winking
-Soundtrack całej serii Assassin's Creed.
-Saint's Row the third
-Tibia Torll .W skład tego epickiego soundtracka wchodzą takie epickie piosenki jak : 4"33 ,oraz "Idziemy na raty".
Touhou!
'Enter the east' - Z metina.
Supreme Commander.
Wstęp z borderlands.
Crysis 2.
CoD MW1
Gothic 3
Free Space 2
Fallout 1
Fallout 2
Fallout: Tactics
Bastion
Total Annihilation
Quake 2
Age of Wonders
GTA: Vice City

(07-06-2012, 15:07)ExE221 napisał(a): [ -> ]Dovahkiin, Dovahkiin... - Chyba wszyscy to znają. :]

Nie znam, co to za gra?
Bastion, Superbrothers: Sword and Sworcery, Shogun 2 Total War i radio Kabron w samochodach Saints Row The Third Grinning
wstyd się przyznać jednak najwięcej przyjemności zawsze sprawiał mi soundtrack z Lineage 2, chociaż i w World of Warcraft znalazłem kilka perełek. Aion miał już ten typowo orientalny wydźwięk (te monumentalne chóry, i neoklasyczne solówki), jednak nie urzekł mnie. Bardzo lubiłem ten soundtracki z serii Final Fantasy, oraz Chrono Trigger i Chrono Cross, bardzo wielobarwna muzyka. Natomiast z klasyków to z pewnością Warcraft 2, blisko 17 letnia muzyka a dynamizmem nie ustępuje wielu współczesnym kompozycjom, Heroes of Might and Magic 3, orkiestrowy klasyk, wręcz podręcznikowy przykład jak powinien wyglądać solidny soundtrack do gry fantasy. Godna uwagi jest również ścieżka dźwiękowa z Call of Duty Modern Warfare 2, chociaż udziela się jej ten Hollywoodzki rozmach (słychać wyraźnie iż pan Hans Zimmer maczał palce w jej tworzeniu), dobrze buduje nastrój w kluczowych momentach rozwoju fabuły.

To jedynie fragment niekończącej się listy wspaniałych soundtracków, które dane mi było wysłuchać na przestrzeni lat.
Need for Speed Most Wanted (wg. mnie najlepsza część oraz najlepszy soundtrack).
HoMM3 (jak słyszę battle theme to aż mam ochotę do niej wrócić).
Wiedźmin 1 i 2.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7