Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Czytniki e-booków.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Odkąd wszedł podatek VAT na książki nie da się nie zauważyć różnicy w ich cenach. Dlatego też od jakiegoś czasu zacząłem śledzić rynek z urządzeniami elektronicznymi do czytania.

Czy ktoś z was ma jakiegoś doświadczenia i może się pochwalić wiedzą? Jakieś praktyczne rady, na co zwracać uwagę?

Pytałem wszechwiedzącego GOOGLA i znalazłem między innymi ten ranking, który jest na bieżąco aktualizowany. http://ebook-reader-review.toptenreviews.com/

Na pierwszym miejscu znajduję się czytnik Amazonu Kindle Touch. Dlatego też moje poszukiwania zacząłem od urządzenia uważanego za najlepsze. Natknąłem się na kilka recenzji pisanych, a także na ciekawy filmik http://www.youtube.com/watch?v=pvokv241YZ4 (na końcu po ekranie chodzi duży paskud -> ptasznik).

[Obrazek: KW-slate-02-lg._V166950133_.jpg]

Jeśli chodzi o ten model, to według mnie warto zwrócić uwagę na:
- czas baterii, który wynosi 1-1,5 miesiąca
- czytnik nie świeci, więc nie męczy oczu
- czyta dużo formatów, ponoć problem pdf jest do rozwiązania
- wifi, chodź niby zbędny gadżet to fajnie wejść też na serwis informacyjny
- ponoć wygodny i w miarę lekki
- ekran bardzo czuły, niektóre komentarze twierdziły nawet, że za bardzo (chodzący po nim pająk aktywował różne funkcje)
- funkcja słownika

Co powiecie na taką zabawkę dla bibliofilów? Ja niestety ostatnio zacząłem przepuszczać mnóstwo pieniędzy na gry PS3 Childish a książkami delektuję się ostatnio raczej z biblioteki.
zamiast toucha proponuje zwyklego kindla 4, funkcjonalnosc ta sama, a i ekran dotykowy wydaje mi sie zbedny przy czytniku ebookow.

jak czytasz - jest to must have, bedziesz wniebowziety. kupuj, ale juz!
Również w miejsce Touch proponowałbym zwykłego Kindla. Touchscreen na e-inku to tragiczny pomysł i podnosi cenę urządzenia. Wersja z dostępem do sieci byłaby moim pierwszym wyborem.

Readery Sony też są całkiem niezłe, a przede wszystkim dużo tańsze. Bez problemu można je kupić już w okolicach 300zł, a za pomocą darmowej, niezależnej aplikacji Calibre przekonwertujesz sobie wszystko co chcesz, a nawet możesz formatować strony www (np. Onet, The Guardian) do formatu codziennej gazety i wrzucać sobie na urządzenie (polecam np. do pracy świetna sprawa).

Bateria w takich specyfikach też trzyma długo (do kilku miesięcy używania) więc w podróży jest to zabawka niezastąpiona, można zabierać bez ładowarki, a zajmuje tylko ułamek miejsca książki Smiling
popieram przedmowcow. przyciski sa zdecydowanie wygodniejsze do przerzucania stron. sam kindle to natomiast genialny gadzet. uzywam, jestem wniebowziety
Szukałem po sieci jakiś ciekawych ofert i jestem zaskoczony różnicą cen między Kindle 4 Touch a Kindle 4. Wynosi ona tylko około 80zł. Najtańszy niedotykowy znalazłem w cenie 379 zł na allegro, natomiast dotykowy kosztuje najtaniej na allegro 450zł. Czasem ceny Touch'a są mniejsze ale kiedy sprawdzi się koszt przesyłki to wynosi on zazwyczaj 80zł.

Archonie wspomniałeś o czytnikach Sony. Mógłbyś podrzucić kilka modeli(lub link do jakiegoś sklepu). Niestety na allegro jest ich strasznie mało. Na Ceneo wywala mi tylko modele od 520 zł. Te w cenach około 300zł brzmią bardzo kusząco skoro nie odbiegają jakościowo od Kindla.

Gremie mógłbyś napisać w dużym skrócie jak Ci się używa takiego urządzenia? Czy potrafisz wskazać jakąś wadę? Np. źle się czyta na słońcu, guziory są niewygodne itp. ?



odblaski na polmatowym wyswietlaczu kindle nie sa problemem wiekszym, niz w przypadku druku na lsniacym papierze:





nigdy nie mialem z tym problemow. czyta sie wygopdnie, bardzo naturalnie, a oczy sie nie mecza (jak to miewa miejsce w przypadku czytania z podswietlanych wyswietlaczy). gdybym mial sie bardzo czepiac to lista rzeczy, ktorych w swoim kundlu nie lubie to:
-niewygodnie mi sie go trzyma bez okladki, bo jest bardzo cienki. uzywam zawsze skorzanej okladki i problem znika
-przegladarka internetowa w modelu z 3g to padaka, ale to opcja eksperymentalna i nie place za nia ani grosza, wiec trudno sie czepiac. do sprawdzenia wikipedii i mobilnej wersji facebooka wystarczy
-klawisze do pisania sa takie sobie, ale uzywam ich tak rzadko, ze wspominam tylko dla zapelnienia listy. guziki do przewijania sa bardzo ok
-najwiekszym problemem bylo (nie jestem pewien na ile sie to zmienilo, wiekszosc rzeczy czytam po angielsku) kupowanie polskich ebookow
Bardzo dziękuje Smiling. Czekam na wypłatę i zamawiam Kindla 4 Classic.

Edit:

Dziękuję wam jeszcze raz za wasze rady. Od paru dni cieszę się moim ślicznym kundelkiem, nawet szyję mu bardzo ładny domek ze skórki, aby był bezpieczny.

Co do samego urządzenia, to po prostu wspaniała rzecz. Czytanie w ogóle nie męczy (na kompie nienawidzę czytać), po wgraniu słowników czytanie książek obcojęzycznych to raj. Do tego jest bardzo lekki i wygodny. Guziory do zmiany stron nie wciskają mi się samoistnie.
Czy da się kupić Czytnik za mniej niż 400 zł ?
Dla kogoś szukającego taniej alternatywy osobiście polecam TrekStor Pyrus. Jest dość tani i był (nie wiem czy wciąż jest) oferowany przez Empik. Posiada e-papier, a jego wykonanie mógłbym ocenić jako bdb co czyni go bardzo dobrym wyborem na początek.