Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problem z połączeniem WIFI (DSi)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie. Niestety, nie wiem, na jakim forum mógłbym o tym napisać - jedynie pomyślałem o tym.

Zacznę od początku - kupiłem Nintendo DSi. Posiadam na razie Pokemon HeartGold oraz Mario Karta, jednak mam problem z grą sieciową.

Otóż, mam błąd 86420. Czytałem na supporcie nintendo (http://www.nintendo.com/consumer/wfc/en_...ocale=lang) - wyłączyłem w routerze firewalla - nic nie pomogło.

Postanowilem spróbować zrobić drugą cześć tej pomocy - niestety bezskutecznie. Napotkałem problem już na pierwszym punkcie
Create a manual connection on your Nintendo DS and assign a static IP Address.
W konfiguracji w DSi mam do wpisania trzy rzeczy ip, brame, maskę. No i w DSi mam to wpisać, w formie
000.000.000.000 -> tak jest to czyste pole. Mój problem polega na tym, że przy założeniu, że moje ip to
194.164.1.1
wychodzi mi po wpisaniu
194.164.100.100, a ustawień wtedy nie da się zapisać i ogółem to źle jest - ten sam problem mam z bramą i maską.

Mógłby mi ktoś pomóc? Mam router linksys WRT54GH (szyfrowanie WEP)
Tam gdzie wpisujesz "1" wpisz 001.
Udało się wykonać Test Connection z tymi danymi - jednak ten błąd nadal występuje Childish Jednakże gdy zrobiłem to:
Open ports 1 through 65535 as both TCP and UDP.
Ensure the ports are forwarded to the same IP Address given to the Nintendo DS system during the manual setup.

Internet przestaje działać - tzn - na komputerze działa gg i inne aplikacje, strony sie nie ładują. NA DS-ie, ani na komórce z systemem android też nie działa.

Bez tych wszystkich kroków działa internet, ale jednak w Pokemonach ten błąd nadal. Nie ogarniam...Speechless
Kopia tekstu z Nintendo Internet Connection Support czy jak to się tam zwie:
Important note! Online multiplayer and other features of Nintendo DS Game Cards are only compatible with WEP security, and are not compatible with WPA security. So while you can browse the DSi Shop or enjoy other online features of the Nintendo DSi with WPA security, you cannot play Nintendo DS games online if your network is secured with WPA. Click here for more info.

Także jak masz zabezpieczenia WPA to przez sieć po prostu nie pograsz.


EDIT
Sorry, nie doczytałam, że masz szyfrowanie WEP, mogę Ci podać stronę gdzie to info znalazłam: http://www.nintendo.com/consumer/systems.../index.jsp
Ja też mam problem z tym. Wpisanie 001 nie pomaga Childish
kaczek, rozumiem, że automatyczne ustawienia bramy i innych rzeczy nie przyniosły pożądanego rezultatu?