Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: [Mini-Recka] Mcpixel
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zwykły szary niedzielny poranek, przeglądając różne strony natknąłem się na reklamę gry. Niby nic nowego, co dziennie natykamy się na X tysięcy reklam gier, ale nie wiedzieć czemu postanowiłem przyglądnąć się owej produkcji z bliższa. Jakie było moje zaskoczenie, kiedy dowiedziałem się że autorem tej gry jest nasz rodak - Mikołaj Kamiński aka` Sos Sosowski. Grę tą promowała strona z torrentami, i przez okres weekendu można było pobrać pełną wersję tego tytułu za darmo. Na oficjalnej stronie dostępna była opcja wpłaty dowolnej kwoty na rzecz gry, w zamian za jej kopię. Uzbierana została kwota $7 788.07 i sprzedała się w nakładzie 3043 kopii za średnią cenę $2.56.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSVq6-gUL2G2jUYMX4Ff_5...buBW8AtMZB] [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQeBnpnTsLTmQuxnU0rNO5...FUYBT7VO7g]

Po włączeniu gry zostajemy ostrzeżeni, że zalecane jest robienie przerw podczas rozgrywki, bo dłuższe posiedzenie przy tym tytule niszczy mózg co według mnie jest prawdą, ale o tym później (Grinning). Gra ta jest oldskulowym Point 'n Click'iem, w której naszym zadaniem jest uratowanie różnych lokacji przed eksplozją ładunków wybuchowych. Zagłębiając się w pixelowy świat rodem z gier na Pegasusa odwiedzimy między innymi szkołę, jaskiniowców, statek ufo czy nawet same piekło. Wierząc informacjom zawartym na oficjalnej stronie, w grze jest około 100 leveli z bonusami i sekretami. W tle przygrywać nam będą utwory, których jest AŻ 185, czyli wychodzi na to że na jeden poziom przypada jedna unikalna muzyczka. Wszystko utrzymane jest we właściwym - żartobliwym klimacie, mówię tutaj o sytuacjach w których będziemy zmuszeni włożyć coś komuś w 4 litery, bądź sprowokować jakąś sytuację w wyniku której dojdzie do detonacji ładunku po za lokacją którą staramy się uratować, lub w czyimś żołądku. Ukończyłem tą grę całą, ale niestety nie udało mi się odblokować bonusowych poziomów dlatego liczę że Wy to zrobicie, i podzielicie się wrażeniami.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSwLfnHoFzSn3yPvOqeGrw...xRCUqtHa_3] [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTrxWHMM8jdVGJY7EsdwIw...meGX7ol-RQ]

Sama oprawa graficzna zasługuję na pochwałę, kolory oraz różnorodność napotkanych stworzeń czy ludzi jest ogromna, nie wspominając o poziomach które przyjdzie nam zwiedzić. Osobiście nie wyobrażam sobie produkcji tego typu z grafiką inną niż zaprezentowana tutaj, po prostu nie miało by to tego czegoś. Czasami będziemy potrzebowali dłuższej chwili na to by do nas dotarło co zrobiła właśnie nasza postać, ponieważ łatwo jest pomylić ruch jaki jest wykonywany podczas zjadania czegoś, a wsysania... odbytem.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTYWLQkwndB7-Osoh7hr4E...rPhUewmbDQ] [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcT_zVOpkde7mrUdzySUcRd...IdP9TPrY0x]

Myślę że nie potrzeba wam większej ilości informacji o tej grze, bo później zniszczyło by to wasze pierwsze wrażenie, a nie chcę byście sugerowali się tym co tutaj napisałem bo każdy ma inny gust. Musicie mi uwierzyć na słowo - gierka warta uwagi. Jeżeli miał bym oceniać tą grę na tle innych, zmuszony był bym dać 4/10 ale przecież nie powinno porównywać się oldskulowych gier do Guild Wars 2 czy Battlefield'a trójki, dlatego moim skromnym zdaniem gra zasługuje na 8/10 iż po jej ukończeniu odczuwałem pewien nie dosyt, a nie które poziomy były za łatwe jak na tego typu produkcję =)