Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Wallasa zdjęcia mniej zwyczajne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Robienie zwykłych zdjęć w namiocie foto jest proste jak już się opanuje podstawy, ale prawdziwa zabawa zaczyna się gdy zaczynamy się bawić i eksperymentować. Ten temat będzie pokazywał moje takie zabawy z różnymi obiektami i sytuacjami gdy staram się zrobić nieco więcej niż standardowe ujęcie.

I tak, większość z tego to będą moje zdjęcia figurek, ale to wdzięczne modele (modelki?) których mam pod dostatkiem i które dają spore możliwości.

Zaczynajmy.

Najpierw kilka "szkiców laserem" - zdjęcie robione w ciemności z długim czasem ekspozycji, jedyne źródło światła to wiązka lasera wskazującego którą omiatam na ile się da fotografowany obiekt.

[Obrazek: laser_printing__bohrok_kal_by_wartator-d55plk0.jpg]

[Obrazek: twisted_tempo___twisted_laser_by_wartator-d4vvyeq.jpg]

[Obrazek: into_the_red_night_by_wartator-d4gsl65.jpg]

Równie ciekawe efekty da się osiągnąć łącząc światło białe i światło UV w małych dawkach.

[Obrazek: laser_prime_energon_boost_mode_by_wartator-d4vvxro.jpg]

Albo przepuszczając białe światło przez butelkę po Mountain Dew z odrobinką lasera.

[Obrazek: horrificle_by_wartator-d4xcnx1.jpg]

Albo w ogóle używając światła niebieskiego wspomaganego od dołu przez białe.

[Obrazek: dark_series_united_laser_prime_by_wartator-d424lj1.jpg]

Dobra, starczy tego na jeden post, więcej zdjęć w następnych wpisach.
Świetne! Uwielbiam takie eksperymenty. Widać niezły potencjał w połączeniu długa ekspozycja + laser. Czekam na następne zdjęcia Smiling
Zabawne, ale zdjęcia mi się podobają. Fajnie że eksperymentujesz, jak widać opłacało się Smiling
Popieram kolegów, bardzo fajne zdjęcia Winking Czekam na więcej!
Zacznijmy od tego, że ty nie masz kolegów...

Bardzo fajne zdjęcia, liczę na więcej Grinning
Świetne fotki Wallas!

Podoba mi się gra świateł i wykorzystanie ich do tych nieziemskich efektów. Sam lubię od czasu do czasu pobawić się czasem otwarcia migawki. Pozwolisz, że sprawdzę u siebie Twój patent z laserem? Grinning
(15-11-2012, 02:18)Dorczenzo napisał(a): [ -> ]Świetne fotki Wallas!

Podoba mi się gra świateł i wykorzystanie ich do tych nieziemskich efektów. Sam lubię od czasu do czasu pobawić się czasem otwarcia migawki. Pozwolisz, że sprawdzę u siebie Twój patent z laserem? Grinning

A ja Ci nie bronie, nie mam na to patentu Winking

Swoją drogą, chcieliście więcej to macie Smiling

Kolejny eksperyment: bierzemy proste zdjęcie w ciemni z białym światłem z latarki LED.

[Obrazek: red_rage_devil_component_1___the_pose_by...54w1am.jpg]

Potem ten sam kadr omiatamy laserem wskaźnikowym.

[Obrazek: red_rage_devil_component_2___the_colors_...54w1ja.jpg]

Na koniec w programie graficznym nakładamy drugie na pierwsze i stosujemy prostu filtr widzialności (w moim to Multiply, Paint Shop Pro 7) i uzyskujemy takie coś Smiling

[Obrazek: red_rage_devil_by_wartator-d53drac.jpg]

Mi tam efekt końcowy się podoba, ale już czuję potrzebę testowania dalszego laserka przy tej lustrzanej powierzchni.

I jeszcze takie coś.

[Obrazek: the_king_of_braves_rises_by_wartator-d4xkf4g.jpg]

[Obrazek: dark_series_rts_optimus_prime_by_wartator-d4c0pip.jpg]

Kolejne zdjęcia jak je wygrzebię z dysku.
3 Zdjęcie: Przypomniał mi się Diabolo :f. Świetnie Ci to wychodzi, czekam na więcej.
Dobra, odkopuję temat, zrobiło się nowych kilka zdjęć, może warto je pokazać i w ogóle.

To popełniłem przy okazji przedostatniej recenzji i jest inaczej oświetloną wersją miniaturki tej recki.
[Obrazek: evasion-prime-shadow-arhn.jpg]

A to zrobiłem bo po prostu uwielbiam sobie pozować tę figurkę, a zabawy oświetleniem tylko zwiększają moją radochę Winking
[Obrazek: seven-sword-draw-arhn.jpg]

Nowe pokażę jak zrobię znowu coś w miarę sensownego.

Swoją drogą, nie wiem, gdzie ten temat bardziej pasuje, tu czy w Naszej Twórczości. Niech modzi ocenią.
świetnie i profesjonalnie wychodzą ci te zdjęcia - dobra robota
swoją drogą - dodatkowo interesujące materiały robisz Archon Approved