Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Tablet do 800 zł z modemem 3G proszę o pomoc w wyborze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Mam pytanie poszukuje tableta do 800 no 900 zł który ma modem 3G nie znam się na tym ale po prostu chce na nim przeglądać strony internetowe, Skype, kurnik, muzyka po prostu taki żeby się nie zepsuł o dobrej rozdzielczości a nie znam się na tym dobrze więc pytam się Was ??
Jesli moze byc uzywany wez ipada jakiegos z 3g kosztuje 900 zl jakos tak :P
nie no wolał bym raczej nowy z gwarancją europejską bo nie mieszkam w Polsce
Polecam ci google nexus 7 albo huawei mediapad. Zaufaj mi.
Nexus 7 to najlepszy sprzęt w swojej cenie, ale wersja z modemem 3G jest droższa o kilkaset złotych. Moim zdaniem warto dołożyć i mieć sprzęt, który będzie "aktualny" przez kilka najbliższych lat.
Ja polecam huawei media pad. To świetny sprzęt. Miałem go na testach.
(10-02-2013, 02:00)adambb1222 napisał(a): [ -> ]Ja polecam huawei media pad. To świetny sprzęt. Miałem go na testach.

Mógłbyś napisać coś więcej o nim Smiling bo nawet mnie zainteresował. Chciałem zmienić ostatnio telefon a tu proszę za 650-800zł mogę mieć fajną zabawkę co mi się zmieści w kieszeni płaszcza z androidem 4.0. W sieci jest wiele pochlebnych opinii ale tylko użytkownicy arhn.eu mają taką renomę Smiling. Widać, że chiny przejmują każdy rynek.

P.S. Czytałem w sieci, że ma głośnik tylko z tyłu i przy aparacie? Jeśli tak to nie za bardzo nadaje się jako wymiennik telefonu.
ja z kolei mogę polecić samsunga galaxy taba 2 7.0, wersja bodajże P3100 ma modem 3G
miałem wersję bez modemu (p3110) i byłem zadowolony, sprzęt dobrze wykonany, wyświetlacz IPS w przyzwoitej rozdzielczości z ładnym odwzorowaniem kolorów, system śmigał bez zarzutów (samsung dorzucił od siebie kilka fajnych dodatków), w nowsze gry też można pograć
Czy musi być wbudowany modem? Jeśli nie, to polecam Pentagram Tab 10.0 P5333, nowy kosztuje 850 złotych, do tego dokupujesz sobie modem i śmiga.

Sam go mam i polecam.
Wybierając tani tablet należy kierować się przede wszystkim 3 rzeczami:

1. chipset:
>Wśród jednojajowców bryluje Allwinner A10, nie jest to w dzisiejszych czasach demon prędkości ale urządzenia na nim oparte są bardzo tanie (sławetny tablet z biedry) a wydajność pozwala na przeglądanie internetu z flashem czy oglądanie filmów w fullhd.
>Jeśli hajsu mamy trochę więcej (czytaj - od 600zł wzwyż) to należy strzelać w Rockchipa RK3066, 2 rdzenie A9, 4 rdzeniowa grafika Mali400 daje wydajność na poziomie Tegry 3 z Ouyi, Transformer Primea czy Nexusa 7.

Żółci towarzysze wypluwają już urządzenia oparte na nowszych bebechach jednak sam zastanowiłbym się czy warto dopłacać i odpuszczać sobie 2 dobrze znane chipsety na rzecz nowości o których mało co wiadomo. Za tymi wymienionymi wcześniej stoi również sportowany linux który kiedyś może się przydać.


2. Matryca:
>W matryce typu TFT nie ma sensu się bawić ponieważ oferują one słabe kąty widzenia a z tabletu będziemy najprawdopodobniej korzystać równie często w trybie portretowym co horyzontalnym.
>Schodzenie poniżej rozdzielczości 1024x600 jest zdecydowanie złym pomysłem ponieważ będziemy zmuszeni do zoomowania praktycznie każdej strony internetowej. Istnieją już chińskie tablety z ekranami o bardzo wysokiej rozdzielczości (tfu, "retina") ale znowu nie wiem czy jest sens za to dopłacać. Nie dajmy się zwariować, pierwszy iPad miał rozdzielczość 1024x768 i nikt nie darł szat że piksele wybijają mu oczy.


3. RAM:
1gb lub więcej, proste.


Gdy znajdziemy już tablet tablet który odpowiada wymienionym punktom to oczywiście należy jeszcze poczytać fora i recenzje by dowiedzieć się jak tam z jakością wykonania, pracą na baterii czy supportem społeczności. Bywa to czasochłonne jednak warto spędzić popołudnie czy dwa by nie płakać potem że kupiło się tablet który nam nie odpowiada.
Ja proponuje Navroad Nexo. Ma on 3g oraz 7 calowy ekran IPS. Są dwie wersje, jedna z 3g i druga bez.