Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Gra roku według użytkowników ARHN.EU!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Zapraszam do udziału, głosujemy za pomocą postów wpisując grę według szablonu podanego poniżej. Głosy będę liczył ręcznie, bo uważam, że jedynie taka forma głosowania może dać nam sensowny rezultat!

Cytat:NAZWA GRY
Opis dlaczego akurat ta gra zasługuje na miano gry roku.

EDIT:
W tym temacie zamieszczamy tylko głosy, jeśli będzie potrzeba dyskusji to możemy założyć drugi wątek.
Borderlands 2

Super gameplay w szczególności w COOP'ie. Wspaniała i wyjątkowa oprawa graficzna oraz genialna muzyka. Nic tylko grać i cieszyć mordę Grinning
Far Cry 3

Żadna inna gra nie wciąga tak samo jak ta. No i nie ma nic lepszego od cieszenia się z "własnoręcznie" zrobionej kabury Grinning
Journey
Mimo tego że "indie", to wspaniała, urzekająca od samych zapowiedzi oraz przepełniona cudownymi widokami. Bardzo miła odskocznia od typowych gier PS3 Has No Game
Okami HD
Nie jestem typowym graczem, który gra we wszystkie głośne produkcje i potem ma z czego wybierać na takich plebiscytach. Wolę raczej rozsądnie wybierać gry, które sprawią mi najwięcej radości. Dlatego też zastanawiałem się między Fifą 13 i Okami HD. Ostatecznie jednak te 36 godzin z niesamowitą fabułą i przyjemną mechaniką rozgrywki wygrało (mam nawet pół recki na dysku, może kiedyś skończę i wrzucę Grinning)
The walking dead

Bohaterowie, z którymi łatwo można się zżyć oraz świetna historia z jeszcze lepszym zakończeniem.
Dishonored

Gra zrobiła na mnie gigantyczne wrażenie, masa świetnych pomysłów na rozgrywkę, mnóstwo sposobów na wykonanie zadania, fajny klimat, wg mnie największe zaskoczenie tego roku.
Na początku chciałem napisać Max Payne 3, ale nie wszystkim udzielił się klimat Brazylijskich faweli. Diablo 3 ? W głębi serca czuję, że temu tytułowi czegoś brakuje. A może chodzi o grę, która zgarnęła ogrom pieniędzy ? Koniec końców, skoro sprzedała się tak dobrze, to ma w sobie coś z gry roku ? (buforowanie..) Call of Duty Black Ops 2 ? ..haha, lol...dalej..! Dla odmiany coś z kategorii motoryzacji.. Forza Horizon ? Szczerze w to wątpię choć w moim odczuciu Forza zajmuje drugie miejsce na moim prywatnym top 10. Dłuższa chwila namysłu i kęs piernika domowej roboty pozwoliły mi dojść do wniosku, że pretendentem do gry roku 2012 może być Far Cry 3.

Uzasadnienie ? pff, naprawdę muszę o tym pisać ? Ogromna fala pozytywnych komentarzy tuż po premierze, prześliczna oprawa wizualna. Fabuła, która nie odstrasza, możliwość eksploracji każdego zakątku wyspy. Tryb multiplayer i tryb kooperacji do 4 osób. A co najważniejsze, przypadła do gustu Archonowi :3
Journey

Bo mnie urzekła dźwiękiem, grafiką, gameplayem. Najmilsza produkcja w jaką udało mi się zagrać w tym roku.
Far Cry 3

Był u mnie na równi z Max Payne 3, jednakże otwarty świat, wolność w większości misji oraz mnogość rzeczy do robienia przekonały mnie, że jest to gra ciekawsza.
Far Cry 3

Dlaczego? Otwarty świat, niesamowity klimat. Fabuła i grafika powalają z nóg. POLECAM
Far Cry 3

Fabuła wciąga na długie dni, używa ona genialnego systemu walki, a przede wszystkim perfekcyjny Vaas, który dodawał grze klimatu. Piękny otwarty świat, ciekawe questy. Pełna masa dodatkowych questów, lokacji i quick-time eventów. Postacie są kolejnym plusem tej gry.Każdej osobie spodoba się coś innego, myślę, że dlatego zasługuje Ona na miano gry roku Winking
Fifa 13

Bo można grać w ziemniaka ;3
Hotline miami
Największe zaskoczenie tego roku.
Świetny gameplay
Far Cry 3

Nigdy tak mocno nie wciągnęła Mnie fabuła w żadnej grze, ta niesamowita grywalność, i coś, co Mnie kupuje - bogaty system, że tak powiem "ruchów postaci" zwłaszcza te rodzaje polowego leczenia Grinning
I muzyka w ostatniej misji kupiła Mnie jeszcze raz Laughing
Torchlight 2

Gra na którą bardzo długo czekałem dodała to co jedynka nie miała , bardzo fajnie i miło się gra ze znajomymi ! Wszyscy piszą że farcry 3 osobiście nie grałem widziałem gameplaye , livestreamy i jakby nie patrzeć mnie dupy nie urywa . Są inne tytuły warte uwagi a zostały skrytykowane przez innych .

Przez moment rozważałem Diablo 3, ponieważ zaskoczył mnie bardzo pozytywnie w stosunku do starszych części i w tą część wreszcie dało się pograć, ale jednak dla mnie grą roku został FTL.

Za klimat jak ze Star Treka i oryginalne pomysły.
Jak dla mnie The Walking Dead.

Reason 1: Wciągająca fabuła, a za grami o zombie nie przepadam ;]
Reason 2: Jedna z niewielu gier trójwymiarowych, które można pociągnąć z całkiem wysokim komfortem na komputerach o wieku nawet 8 lat. Dla mnie było to spore zaskoczenie Smiling

Nie grałem jeszcze, ale Far Cry 3
Far Cry 3

Klimat tropikalnej wyspy otwarty świat. Żadna gra mnie tak nie wciągnęła. Assassin's Creed 3 byłby na miejscu drugim
Far Cry 3, za całokształt
Far Cry 3

Po pierwsze fabuła. Po drugie crafting. Po trzecie Vaas.
The Walking Dead

-Fabuła, postacie, ciekawa mechanika i zombie...
Halo 4


Fabuła no i Master Chief Grinning
Far Cry 3 vs. Assasins Creed 3

Obie gry są świetne mimo że nie lubię FPS' ów [Podobnie jak Archon]
Far Cry ma świetny gameplay jak i Assasins Creed 3.
Nie wiem czy miałem farta czy nie ale podczas przechodzenia AC3 nie doświadczyłem żadnych bugów.
W far cry podoba mi się system zbierania i wytwarzania a za to w AC3 podobało mi się że w końcu Desmond nie siedzi ciągle w Animusie.
Lecz muszę przyznać że 3 część AC była dla mnie najgorszą z części i gdybym nie chciał poznać zakończenia historii Desmonda na własną rękę to nie kupiłbym jej. A tak kochałem cykl AC.
U mnie wygrywa Far Cry 3. Ubisoft postarało się. Gratulację.

Stron: 1 2 3