Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problem z grą na GBA.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mortal Kombat tournament edition przestał wczytywać save. Czy mogła zużyć się bateria podtrzymująca seve? Czy wie ktoś jak to naprawić?
Pokaż zdjęcie, prawdopodobnie Twoja kopia MK to pirat.
Dokładnie, w grach GBA nie było już bateryjek, więc teoretycznie save nie ma prawa się zepsuć. Także pewnie pirat. Aczkolwiek czasem i w piracie wymiana bateryjki zażegna problem.
Ale prędzej mogłem zapisać i wczytać.
Nie rozumiem Twojego zdania Smiling Chodzi Ci, że wcześniej działało ? Tak, w piratach tak jest często, do czasu padnięcia baterii. Polecam sprawdzić cart z tym poradnikiem:

http://www.retroage.net/index.php?option...Itemid=223

Swego czasu jak miałem GBA, dałem się raz nabrać na pirata, też mi coś w nim nie pasowało, od tamtej pory jestem bardzo na nie wyczulony, a na allegro 70 % takich gier się znajduje.
[Obrazek: dscf1547ff.jpg] [Obrazek: dscf1547ff.jpg] [Obrazek: dscf1550w.jpg]
Kartidż jest jednak piracki. Temat do zamknięcia.
Pewnie Mortal Kombat to pirat :-(
To z pewnością jest pirat Childish apeluję aby sprawdzać każdą grę na allegro na dokładnych zdjęciach .Widziałem jakiś sklep z grami na allegro i szukałem gier z serii Pokemon były dwa różne tytuły jeden orginał ( wyrazny certyfikat i wybity numer seryjny) a druga bez numeru i nie zbyt widoczny certyfikat :P Mimo że sprzedawca zapewnia że gra to na 100% jest orginalna to się myli , badz oszukiwał Childish
Też ostatnio miałem taką samą sytuacje tyle, że trochę lżej. Chciałem sobie kupić jakieś Pokemony na Allegro i po długich poszukiwaniach znalazłem takie, które były na 100% oryginalne i w dość przystępnej cenie(w sumie to też był mój fail ale to już inna bajka) . Kupiłem i czekałem aż przyjdą. Gdy paczka wylądowała w moich łapach zobaczyłem że dostałem jakąś grę gratis z której się ucieszyłem. Tą grą była gra Banjo-Kazooie Grunty's Revenge. Grało mi się w nią świetnie. Zapisałem gre i wyłączyłem konsole. Gdy wróciłem do grania okazało się że gra wywaliła mnie na początek. Nie orientowałem się jeszcze do końca jeszcze w tych sprawach i zajrzałem do internetu szybko dowiedziałem się że moja gra jest podróbką i od razu to sprawdziłem. W istocie tak było moja gra nie miała ani certyfikatu ani, numeru seryjnego, ani napisu na szynie. Sprzedający zapewne chciał się pozbyć gry, a że pewnie nie sprzedałby jej na aukcji (bo kto by kupił pirata), to dodał ją w gratisie.
Odkopuje, ale mam zagwozdkę techniczną mianowicie:
Kupiłem 5 Gier Pokemon na GBA Oryginały na 100% i gdy zapisuje grę,
bateria jest na na czerwonej lampce, zdarzyło mi się 2 razy, że gra podczas zapisu
wyłączyła się , tamten zapis się nie udał i mam do wyboru tylko grę od nowa, gdzie tkwi problem ?
Um. Używasz słabych baterii, które nie wytrzymują wzmożonej aktywności konsoli i ta, w rezultacie się wyłącza. Wbrew pozorom niezwykle ważnym jest to jakich baterii używasz. Przy zakupie zawsze sprawdź do jakich urządzeń są one przeznaczone. Na opakowaniu zawsze znajdziesz albo wzmiankę, że są to baterie dla "Low Power" / "High Power" devices albo ikonki oznaczające sugerowane zastosowanie.
(Na chłopski rozum - droższe + markowe = lepsze).

http://dl.arhn.eu/jing/2013-04-15_1628.png

Polecam baterie alkaiczne. Dużo wydajniejsze będą również baterie niż "ładowalne" akumulatorki.

Dlaczego straciłeś zapis? Ponieważ konsola nie skończyła zapisywać gry zanim się wyłączyła i uszkodziła plik zapisu.
(15-04-2013, 18:22)Pistolsen napisał(a): [ -> ]Odkopuje, ale mam zagwozdkę techniczną mianowicie:
Kupiłem 5 Gier Pokemon na GBA Oryginały na 100% i gdy zapisuje grę,
bateria jest na na czerwonej lampce, zdarzyło mi się 2 razy, że gra podczas zapisu
wyłączyła się , tamten zapis się nie udał i mam do wyboru tylko grę od nowa, gdzie tkwi problem ?

Jeżeli kupiłeś zestaw, który był niedawno na allegro, za bodajże 199 zł. To najprawdopodobniej były to piraty. Sorry, że poza wątkiem, ale tak mi się skojarzyło.