Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Playstation 2, problem z wczytywaniem płyt.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam od jakiegoś czasu PS2. Zakupiłem ostatnio dwie gry Fight Night 3 oraz God of War. W tym momencie pojawia się problem, pierwsza z nich zacina się po załadowaniu logo Playstation 2 (czarny ekran) druga natomiast w ogóle się nie ładuje. Posiadam inne gry (również używane) i nie mam z nimi najmniejszych problemów. Jak myślicie jest to wina płyty czy lasera? Jeśli płyty (obie posiadają rysy na powierzchni) to czy znacie jakieś sposoby na wypolerowanie/wyczyszczenie płyty?
Ogólnie jest to mój pierwszy temat tutaj więc witam wszystkich i przepraszam jeśli założyłem go w niewłaściwym miejscu.
Jak masz mocno porysane płytki,to możesz pobawić się w "takie coś" http://allegro.pl/urzadzenie-do-czyszcze...75790.html , albo oddać do jakiegoś serwisu komputerowego to ci powinni naprawić. Smiling
W PS2 laser padał z tego co wiem dość często,szczególnie jak dużo grałeś ,więc polecam znależć jakiegoś kumpla z konsolką ,żeby ci sprawdził.
Bliżej przyglądając się jednej z płyt zauważyłem że folia która jest na tym wewnętrznym kółku (tam gdzie jest napis Playstation 2) lekko została uszkodzona - myślicie że może to mieć coś wspólnego z tym?

Problem rozwiązany, jeśli ktoś ma podobny problem to trzeba wyregulować laser. W internecie jest pełno poradników więc chyba nie ma sensu abym się rozpisywał co i jak dokładnie zrobić. Pozdrawiam.
Mam podobne problemy z moim PS2, pomaga mi dość często resetowanie konsoli po kilka razy i za ktorymś kolejnym razem zaskakuje w końcu.
(14-02-2013, 22:43)Daniel Jankowski napisał(a): [ -> ]Bliżej przyglądając się jednej z płyt zauważyłem że folia która jest na tym wewnętrznym kółku (tam gdzie jest napis Playstation 2) lekko została uszkodzona - myślicie że może to mieć coś wspólnego z tym?

Problem rozwiązany, jeśli ktoś ma podobny problem to trzeba wyregulować laser. W internecie jest pełno poradników więc chyba nie ma sensu abym się rozpisywał co i jak dokładnie zrobić. Pozdrawiam.

Miałem identyczną sytuacje - jest to wina płyty, która prawdopodobnie była mocno porysowana a następnie regenerowana. Zgłosiłem reklamacje, odesłałem i mam już działające gry.

http://allegro.pl/urzadzenie-do-czyszcze...75790.html
Ps czy opłaca się to kupić ?