Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Serwis odsiewający trolli w League of Legends. Korzystalibyście?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

Od jakiegoś czasu pracuję nad serwisem pomagającym w budowaniu współpracujących drużyn w League of Legends. Głównym założeniem jest kreowanie teamu dla przywoływaczy poniżej 30 poziomu.

Poznajcie Janka. Janek w zespole pełni rolę tanka, a jego kolega, Adam, z którym najczęściej pogrywa, jest świetnym junglerem. Poszukują do drużyny trzech osób – ad carry, ap carry oraz supporta i najlepiej, żeby byli to, kolejno: Miss Fortune, Brand oraz Blitzcrank. Ponadto wymagają od członków teamu mikrofonu i możliwości rozmawiania podczas gry na Teamspeaku. Oczywiście przywoływacze muszą mieć podobne lub równe poziomy.

Janek wszystkie dane wstukuje na XXX.PL, a system wypluwa mu graczy, którzy są aktualnie zalogowani w serwisie, ustawili status „Chcę grać” i charakteryzują się wybranymi przez nich cechami. Jeśli akurat nie ma takich zawodników, to system prosi Janka o chwilę cierpliwości i na bieżąco przeszukuje całą bazę. Natomiast jeśli „wypluje” odpowiednich przywoływaczy i Janek ich wybierze, to zostaną zaproszeni do gry. Następnie dodanie do znajomych w League of Legends i sieczka w Summoner’s Rift.

Projektujemy również pokoje znane z Kurnika, które ułatwią montowanie drużyn.

Korzystalibyście?
Bardzo chętnie. Troszeczkę mnie to dziwi że nie ma takiej opcji w kliencie gry, byłby specjalny tryb do tego jak "normal draft". Na początku gry wybierasz kim chcesz być i później zostaje tylko wybranie postaci. Smiling Czekam na dalsze info o stronie.
Pomysł jest zacny lecz już na start widzę kilka problemów. Każdy z nas ma czasem gorszy dzień i jeżeli mu nie idzie w danej grze to od razu zostaje okrzyknięty trollem mimo, że nie robi tego specjalnie. Co wtedy? Zakładanie z góry jakiej postaci szukamy to głupota. Przecież 1/4 sukcesu to dobry counter pick. Fajnie by było gdybyśmy mogli zaznaczyć pozycje na której brakuje nam gracza. Nic więcej nie jest potrzebne.
(23-02-2013, 01:50)Dymek napisał(a): [ -> ]Pomysł jest zacny lecz już na start widzę kilka problemów. Każdy z nas ma czasem gorszy dzień i jeżeli mu nie idzie w danej grze to od razu zostaje okrzyknięty trollem mimo, że nie robi tego specjalnie. Co wtedy? Zakładanie z góry jakiej postaci szukamy to głupota. Przecież 1/4 sukcesu to dobry counter pick. Fajnie by było gdybyśmy mogli zaznaczyć pozycje na której brakuje nam gracza. Nic więcej nie jest potrzebne.

Counter pick to domena gier rankingowych, a nie każdy ma 30 poziom. Poza tym wszystko zostało skrupulatnie przemyślane i niektóre opcje dostępne dla graczy będą tylko opcjonalne. Smiling
Z mojej strony! To jest bardzo dobry pomysł, aż za dobry z jednej strony. Widzę tylko parę problemów które pewnie zostaną wyeliminowane, ale i tak warto na nie zwrócić uwagę. Na początek, jeżeli taki serwis już miałby funkcjonować to tylko do gier nierankingowych albo drużyna rankingowa. A że nikt nie będzie zakładał drużyny tylko dla jednej gry, nie widzę w tym sensu. Po drugie, jako znający się na podstawowym programowaniu w html/css/php, wiem że zrobienie takiej strony nie jest wcale takie proste. Więc jeżeli jesteś w fazie "Ale mam świetny pomysł! Zrobię to na pewno!" to radze to przemyśleć. Po kolejne, czy serwis będzie operował na płatnym hostingu i domenie? Bo jeżeli tak, polecam także zrobić dodatkowy serwer ts3. Aby umożliwić graczom szybkie i łatwe organizowanie drużyn. No i pod sam koniec Smiling jeżeli była by możliwość, chętnie bym pomógł i przyczynił się do powstania serwisu, jak już napisałem wyżej. Mam o tym jakiekolwiek pojęcie a i nowe doświadczenia się przydadzą! Pozdrawiam Maciej.
(27-02-2013, 00:46)Nozie napisał(a): [ -> ]Z mojej strony! To jest bardzo dobry pomysł, aż za dobry z jednej strony. Widzę tylko parę problemów które pewnie zostaną wyeliminowane, ale i tak warto na nie zwrócić uwagę. Na początek, jeżeli taki serwis już miałby funkcjonować to tylko do gier nierankingowych albo drużyna rankingowa. A że nikt nie będzie zakładał drużyny tylko dla jednej gry, nie widzę w tym sensu. Po drugie, jako znający się na podstawowym programowaniu w html/css/php, wiem że zrobienie takiej strony nie jest wcale takie proste. Więc jeżeli jesteś w fazie "Ale mam świetny pomysł! Zrobię to na pewno!" to radze to przemyśleć. Po kolejne, czy serwis będzie operował na płatnym hostingu i domenie? Bo jeżeli tak, polecam także zrobić dodatkowy serwer ts3. Aby umożliwić graczom szybkie i łatwe organizowanie drużyn. No i pod sam koniec Smiling jeżeli była by możliwość, chętnie bym pomógł i przyczynił się do powstania serwisu, jak już napisałem wyżej. Mam o tym jakiekolwiek pojęcie a i nowe doświadczenia się przydadzą! Pozdrawiam Maciej.

Nawet jeśli ktoś utworzy stół, a po złożeniu drużyny rozegra więcej niż jeden mecz, to nic się nie stanie. Z doświadczenia wiem, że z osobami poznanymi w grze rozegra się góra kilka potyczek, a następnie "znajomość" się kończy i należy poszukiwać kolejnych współpracowników.

Ja też znam tylko podstawy HTMLa, ale programowaniem zajmuje się ktoś inny. Jeśli chodzi natomiast o zaplecze, to serwer na pewno da radę. A z tym serwerem TeamSpeaka, to bardzo dobry pomysł! Smiling

Dzięki za propozycję współpracy, ale mamy już cały zespół.
Tak mniej - więcej kiedy zacznie to funkcjonować ? ( Broń Boże, nie poganiam . )
Jako osoba która miała doczynienia z tego typu projektami (tzw. start-up'ami) życzę szczęścia i wytrwałości.

Mam nadzieję że nie budujesz od razu pełnej wersji swojego pomysłu tylko tzw. MVP. No i że hasło lean startup nie jest Ci obce.

No i ten serwis mam nadzieje że będzie od 1 dnia po angielsku bo a nóż, widelec wyląduje na Reddicie z kilkuset upvote'ami i będzie fajnie Smiling

PS Jestem ciekaw rozwoju bo myślałem/myślę nad zrobieniem czegoś podobnego Devil
Korzystałbym - oczywiście Smiling
Jak zacznie się progress proszę o jak najszybszą informacje.
vxzcT118 - serwis rusza w lipcu tego roku. Poganiaj, poganiaj - to motywuje! Winking

iber - obydwa te pojęcia są mi znane, a serwis od pierwszego dnia startuje globalnie, czyli w całości po angielsku. Oczywiście nie wykluczamy tworzenia kolejnych wersji językowych - w pierwszej kolejności na rodzimy rynek. Smiling
Melduję, że mamy to! Smiling

http://lolcrews.com/