Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: PlayStation 4 a używki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
PlayStation 4 jednak pomimo wielu spekulacji będzie posiadał obsługę gier używanych

W rozmowie z dziennikarzami EuroGamer szef Sony Worldwide Studios Shuhei Yoshida tak odpowiedział na pytanie dotyczące gier używanych:
Cytat:A chcielibyście, żebyśmy tę opcję zablokowali? Takie są ogólne oczekiwania klientów. Kupują gry na fizycznych nośnikach i chcą z nich korzystać wszędzie, prawda?

Mam nadzieję, że tylko nie zmienią decyzji z nie wiadomych przyczyn! Smiling
Sądzę, że nadal jednak zostaną Network Pass'y do dokupienia w przypadku trybu multiplayer. Ale to jednak wychodzi często taniej niż jak kupować nową grę (używka np. ok 60zł, Network Pass koło 40zł i wychodzi ponad 100zł taniej niż za nówkę).
Tak. Dokladnie, jednak bądź co bądź jeżeli abonament multiplayer (jak w przypadku XBL) będzie płatny nie powinni czegoś takiego zrobić gdyż i tak będą posiadali od nas pieniądze na utrzymanie serwerów. Jeżeli gra multiplayer będzie darmowa nie mam im za złe network passów.
Network Passy mi nigdy nie przeszkadzały i tak wiekszość gier miala multi robione na siłe ew. jako dodatek do Singla by nie odsprzedać gier za szybko , a dzięki wykorzystanym online passie osoby które były bardziej zainteresowane Singlem zyskały na tym ponieważ szło dostac gre 50zł taniej a to robi różnice jak gra jest świeżo po premierze Smiling
Zgadzam si z tym.

Fajnie. A ja nie zgadzam się na tak bezczelny stats. 20% ostrzeżenia.
~bleub

Gdyby opuścili ceny to był bym za blokadą używek. Przy okazji może by sprzedali więcej np sprzedają gry po 200 zysk z tego mają 110 i kupi to 2 milionów ludzi to mają 220 miliony, a jak sprzedadzą po 110 gdzie zysk mają 2 i kupi to 110 milionów to też mają zysk 220 miliony, ludzi na świecie ponoć jest 7 miliardów (7000 milionów) Smiling. Chyba jest lepiej sprzedać dużo za mniej niż kilka drogo?
@up
Niekoniecznie. Ludzie nie kupiliby PS4, w pierwszej kolejności, bo są na nie jeśli chodzi o blokadę używek - negatywy przyćmią pozytywy. I dochodzi problem, co jak konosla się zepsuje tak, że naprawa nie wchodzi w grę.